
Majstor u kopačkama. Rođeni pobednik i fudbaler, koji je godinama učesnik derbija. I postiže odlučujuće golove u sudaru sa komšijama iz Humske.Aleksandar Katai je još jednom pokazao klasu i upisao se u klupsku istoriju. Jedan pogodak u mreži Partizana doneo je dva rekorda crveno-beloj „desetki“, koja će posebno pamtiti 178. derbi.
Popularni Magiko je postigao treći gol na meču u 77. minutu, kada je, posle sjajne asistencije Vasilija Kostova, snažno šutirao i matirao golmana Marka Miloševića. Tim pogotkom je stigao do 150. gola u dresu Crvene zvezde, čime je prestigao Dušana Savića na večnoj listi strelaca i sada se osamostalio na trećem mestu. Ispred njega su ostala samo dva velikana kluba sa stadiona „Rajko Mitić“ Dragan Džajić i Bora Kostić.
– Srećan sam zbog pobede. Dolazak na treće mesto klupske liste je važno, ali posebno mi je drago da doprineo uspehu Crvene zvezde. Idemo dalje čeka nas revanš sa Lilom – poručio je Katai.

Na drugom koloseku se krilni napadač izjednačio sa Ivanom Toplakom. Momak iz Srbobrana je šesti put matirao Partizan u prvenstvenim utakmicama, a ima i dva gola u Kupu Srbije. Ovakva forma iskusnog asa je bitna pred nastavak sezone, što donosi treneru Dejanu Stankoviću mogućnost da rotira, kada su na programu četiri meča za samo deset dana. Šampion Srbije se okreće trećem okršaju ove sezone sa Francuzima.
Najbolji strelci u istoriji Crvene zvezde:
Bora Kostić – 230
Dragan Džajić – 155
Aleksandar Katai – 150
Dušan Savić – 149
Zoran Filipović – 138
Kosta Tomašević – 137
Vojin Lazarević – 134
Darko Pančev – 116
Rajko Mitić – 109
Mirko Ivanić – 96


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.