
Košarkaši SAD pretrpeli su prvi poraz u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo koje se održava sledeće godine u Kataru. Oni su kao domaćini u mestu Oušnsajd (Kalifornija) u Grupi A izgubili od Dominkanske Republike sa 87:79.
Gosti su meč otvorili serijom 9:0 i nisu ispuštali prednost sve do kraja. Najbolji u pobedničkom timu bio je Hasel Perez sa 20 poena i 10 skokova, a pratili su ga Mehija Anderson sa 14 poena, dok su po 13 postigli Gelvis Solano i i Džeri Matos.
Amerikanci su igrali u kombinovanom timu sa nekoliko igrača iz NBA i nekoliko iz inostranstva. Najbolji je bio Brendon Najt sa 20 poena, dok je Dakota Matijas ubacio 12.
Portoriko se nalazi pred ispadanjem iz kvalifikacija jer je pretrpeo i treći poraz u isto toliko mečeva. Portorikanci su kao domačini u Grupi B izgubili do Kanade posle produžetka sa 96:85.
Kanađane je do pobede vodio Markus Kar sa 35 poena (11-11 slobodna bacanja, 11-23 iz igre), dok je Kajl Viltjer ubacio 18. Kod domaćina je Alfonso Plamer ubacio 22 poena, a Kris Ortiz 17.
KVALIFIKACIJE, AMERIKA
GRUPA A
Nikaragva – Meksiko 72:99
SAD – Dominaknska Republika 79:87
GRUPA B
Jamajka – Bahami 96:99
Portoriko – Kanada 85:96, produžetak


Znaci malo sto je bilo Svetsko prvenstvo u fudbalu u Kataru, sad jos i u kosarci. Sta je sledece? Vaterpolo? Rukomet? Odbojka?