
Deveto kolo Evrolige otvorila je Crvena zvezda pobedom nad Panatinaikosom, dok će da ga zatvori Partizanovo gostovanje Olimpijakosu. U četvrtak veče bilo je veoma zanimljivo, a jednu sjajnu utakmicu gledali smo u dvorani „Aleksandar Nikolić“.
Pravu NBA utakmicu odigrali su Makabi i Monaka, a gosti iz Kneževine slavili su posle produžetka sa 112:107. Junak utakmice bio je svemogući Majk Džejms koji je meč završio sa 34 poena, šest skokova i sedam asistencija.
Pratili su ga Danije Tajs sa 17 i Džerod Blosomgejm sa 15. Na drugoj strani se istakao Loni Voker sa 19 poena, Ti Džej Lif je dodao 18, a Džejlen Hord 16.
Bila je to fenomenalna utakmica u kojoj su obe ekipe igrale na izuzetno visokom nivou. Monako je u ovom trenutku na šest pobeda i tri poraza, dok je Makabi do sada slavio u samo dva navrata.
Možda je Bajern napravio i izneneđenje pobedivši Pariz u gostima sa 86:82. Gosti koje kao kapiten predvodi Vladimir Lučić igrali su sjajno u prvom poluvremenu gde su stekli 11 poena prednosti.
U nastavku meča domaći su se vratili pre svega preko Robinsona i Hifija, pa je utakmica ušla u neizvesno završnicu. Tada je Paris držao balans trojkama Erera, zatim je imao priliku da pobedi, ali je Robinson promašio šut za pobedu.
Najefikasniji na utakmici bili su Robinson sa 22 i Hifi sa 21 poenom. U pobedničkoj ekipi Ratan-Mejs je bio najbolji sa 16 poena, a pratili su ga Lučić, Obst i Gejbrijel sa po 12.
EVROLIGA, 9. KOLO
Sreda
Crvena zvezda – Panatinaikos 86:68
Četvrtak
Fenerbahče – Lion 81:67
Dubai – Hapoel Tel Aviv 97:109
Baskonija – Virtus 87:76
Makabi Tel Aviv – Monako 107:112
Pariz – Bajern 82:86
Petak
18:30 Anadolu Efes – Olimpija Milano
19:00 Žalgiris – Valensija
20:15 Olimpijakos – Partizan
20:30 Barselona – Real Madrid


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.