EVROLIGA
Početak novog doba Evrolige: Abu Dabi i “Etihad Airways” postali glavni partneri takmičenja

Evroliga je ozvaničila najveći sponzorski ugovor u svojoj istoriji nakon što su Odsek za kulturu i turizam Abu Dabija (DCT Abu Dhabi) i nacionalna aviokompanija “Etihad Airways” postali glavni partneri elitnog evropskog košarkaškog takmičenja. Četvorogodišnja saradnja obuhvatiće ne samo Evroligu, već i “BKT EuroCup”, čime se dodatno osnažuje globalni domet oba takmičenja.
ŠPANIJA: Atletiko Madrid – Valjekano (21.30), a kvota naše kladionice na “keca” je 1.55.
Brend “Experience Abu Dhabi“ i “Etihad Airways” biće vidljivo prisutni na terenima, digitalnim sadržajima i završnim turnirima, što je novitet u evropskom sportu i to na dresovima svih klubova učesnika. Logoi novih partnera rotiraće se tokom sezone na dresovima timova, čime se omogućava ravnomerna i dinamična promocija.
Ovim potezom Abu Dabi još jednom potvrđuje ambiciju da bude globalno prepoznat kao centar sporta i kulture. Emirat je poslednjih godina domaćin najvećih svetskih događaja – od Formule 1 i UFC spektakala do NBA Global Games utakmica, a sada ulazi i u evropsku košarku na najvišem nivou.
– Ovo partnerstvo predstavlja prekretnicu za Evroligu. Zajedno sa Abu Dabijem i “Etihad Airways-om” otvaramo novo poglavlje razvoja, približavajući naš sport navijačima širom sveta – poručili su iz rukovodstva Evrolige.
Iz “DCT Abu Dhabi” istakli su da je saradnja sa Evroligom “idealna prilika da se Abu Dabi predstavi kao destinacija koja spaja vrhunski sport, kulturu i turizam“.
We’re proud to welcome @etihad & @VisitAbuDhabi as Main Partners of EuroLeague, bringing unforgettable journeys and experiences on and off the court.🏀 #Euroleague #Etihad #InAbuDhabi pic.twitter.com/R8vIlV4OiC
— EuroLeague (@EuroLeague) September 24, 2025
“Etihad Airways”, sa sedištem u Abu Dabiju, već godinama gradi imidž kroz sportske i kulturne partnerstva, a sada dobija platformu da kroz Evroligu poveže evropsku košarku sa tržištima Bliskog istoka, Azije i Amerike. Navijačima širom sveta biće ponuđene specijalne promotivne kampanje i sadržaji vezani za ovo partnerstvo.
Naredna sezona Evrolige startuje već 30. septembra, a kulminacija je zakazana za fajnalfor u Atini od 22. do 24. maja 2026. godine. Liga od ove godine broji 20 klubova, što dodatno povećava važnost i vrednost novog sponzorskog paketa.
Važno je istaći da među velikim partnerima Evrolige ostaje i MaxBet, koji je i u novoj sezoni premijum partner takmičenja. Time se potvrđuje kontinuitet i snažna veza Evrolige sa regionalnim tržištem i publikom.
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.