PREMIJER LIGA Siti izbacio Čelsi iz borbe za titulu (VIDEO)

,

Kevin De Brujne odveo Siti do pobede (Foto: Beta/AP)

U derbiju 22. kola Premijer lige na Etihadu je Mančester siti pobedio Čelsi sa minimalnih 1:0 (0:0). “Građani” su čini se ovom pobedom izbacili “plavce” iz borbe za titulu.

NEMAČKA Borusija iz Menhengladbaha dočekuje Bajer Leverkuzen. Utakmica se igra od 18.30, a kvota na “keca” na Bajer je 2.65.

Četi Tomasa Tuhela samo je pobeda igrala u Mančesteru, ali mašina Pepa Gvardiole se ne pobeđuje lako. Siti je upisao važna tri boda i sada ima čak 13 bodova više od drugoplasiranog Čelsija.

Nismo gledali neku atraktivnu utakmicu punu prilika, bilo je tu dosta opreza sa obe strane. Siti je zapretio u 14. minutu preko Stonsa, ali je Kepa bio sjajan na golu. Španac je “plavce” spasio i u 24. minutu posle udarca De Brujnea. U 40. minutu španski golman je bio pravi heroj kada je u situaciji jedan na jedan zaustavio Griliša.

U drugom poluvremenu Čelsi je prvi put ozbiljno pripretio. Lukaku je sjajno obrnuo čuvara, tukao, ali je Ederson bio odličan na golu. Siti je uzvratio u 64. minutu preko De Brujnea, ali je ponovo na golu sjajn bio Kepa.

Belgijanac nije odustajao i na kraju je dao gol Igrao se 70. minut kada je De Brujne postavio konačnih 1:0. Za veliku pobedu “građana”. Trijumf koji miriše na titulu prvaka.