Real se mučio u predgrađu Madrida, pa slavio posle diskutabilnog crvenog kartona (VIDEO)

Real se mučio u predgrađu Madrida, pa slavio posle diskutabilnog crvenog kartona (VIDEO)
Kilijan Mbape (Foto: Beta/AP Photo/Manu Fernandez)

Slavio je Real Madrid u gostima u malo m gradskom derbiju protiv Hetafea sa 1:0, ali će se mnogo pričati o crvenom kartonu koji je sudija pokazao rezervisti domaćina. Tek što je ušao u igru (proveo minut na terenu) „pocrveneo“ je Alan Niom posle starta nad Vinisijusom, koji jeste bio za žuti, ali baš, baš teško za isključenje.

Biće zato oko toga mnogo polemike zbog ove odluke, i to pred „El klasiko“ koji je na programu u narednu nedelju na „Santjago Bernabeu“. Bukvalno iz prve akcije nakon što je Hetafe ostao sa destoricom, Real je poveo preko Kilijana Mbapea u 80. minutu, ali da nije bilo sjajne intervencije Tiboa Krutoe u samom finišu, Hetafe bi stigao do neverovatnog podviga – izjednačenja sa čak dvojicom igrača manje na terenu.

Da, sa devetoricom u polju jer je četiri minuta posle Nioma crveni karton (tačnije drugi žuti) dobio i Aleks Sankris, za razliku od saigrača opravdano, jer je nespretno srušio Vinisijusa, koji je ušao sa klupe, a na kraju iznudio dva crvena kartona i preokrenuo stvar na Realovu vodenicu.

Opustili su se gosti, Kamara se našao u izlgednoj situaciji, ali mu je Kurtoa ušao u šut u poslednjem momentu u 96. minutu igre. Tako je Real slavio i vratio se na čelo tabele pred meč sa najvećim rivalom.ž

Pre toga je Real napadao, imao posed lopte na svojoj strani, ali nije uspevao da probije dobro organizovanu odbranu ekipe iz predgrađa španske prestonice. Ipak, ono što su želeli u predgrađu su i uzeli izabranici Ćabija Alonsa, koji je pokazao autoritet kada je na poluvremenu ostavio u svlačionicu Alabu najverovatnije zbog toga što je prekršio dogovor i preoteo izvođenje slobodnjaka Mastantuonu (bilo je čarki između njih dvojice) u finišu prvog dela. U narednom kolu očekuje nas pravi spektakl, jedan od najvećih derbija na svetu.


LA LIGA, šesto kolo

Petak

Ovijedo – Espanjol 0:2 (0:0)

(Kike Garsija 70, Milja 82)

Subota

Sevilja – Majorka 1:3 (1:0)

(Vargas 16 – Murići 67, Žozefg 72, 77)

Barselona – Đirona 2:1 (1:1)

(Pedri 13, Arauho 90+3 – Vicel 20)

Viljareal – Betis 2:2 (1:0)

(Bušanan 44, Moleiro 64 – Entoni 67, 90+4)

21.00 Atletiko Madrid – Osasuna

Nedelja

Elče – Atletik Bilbao 0:0

Selta – Sosijedad 1:1 (1:0)
(Duran 20 – Soler 89)

Levante – Rajo Valjekano 0:3 (0:2)
(De Frutos 12, 25, Garsija 65)

Hetafe – Real Madrid 0:1 (0:0)
(Mbape 80)

Ponedeljak

21.00 Alaves – Valensija


Clasamente oferite de Sofascore

 

Povezane vesti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.