
Pobeda nad Engleskom donela je veliki benefit omladinskoj selekciji Srbije. Ekipa selektora Gordana Petrića pokazala se u pravom svetlu, a sve je delovalo veoma dobro, što donosi optimizam pred subotnji okršaj sa selekcijom domaćina Portugala od 17 časova. Ovaj završni turnir za plasman na Evropsko prvenstvo prate skauti i članovi sportskih sektora brojnih klubova, pred konačne odluke o letnjim pojačanjima.
I naši „orlići“ su u fokusu: Adem Avdić, Nikola Simić, Stefan Džodić, Luka Zarić, Mihajilo Cvetković… Veljko Milosavljević je u Bornmutu, a Jovan Milosavljević je prešao u Malme. Vezista zbog žutih kartona nema pravo nastupa. Kako saznaje MaxBet Sport, Vasilije Novičić je u fokusu četiri kluba, koji su veoma zadovoljni njegovom partijom protiv favorizovanih Engleza. U drugom meču ponovo će ga pratiti predstavnici Genta, Briža, Rendžersa i Seltika. Učinak talentovanog veziste IMT-a je od velikog značaja za srpsku selekciju, a „zeleno-beli“ iz Glazgova su najbliži da pošalju zvaničnu ponudu.
Tinejdžer će za nešto više od mesec dana postati punoletan, a jasno je da klub sa Novog Beograda već priprema novu veliku prodaju. Sportski direktor Predrag Govedarica već je obavio niz razgovora, a zainteresovani klubovi polako ulaze u pregovore o realizaciji transfera. Načelni plan „traktorista“ je da na ime obeštećenja dobiju oko pet miliona evra. U svojoj prvoj profesionalnoj sezoni odigrao je 25 utakmica, postigao sedam golova i upisao četiri asistencije. Poseduje ogroman potencijal.
Slede konkretni potezi klubova pred prelazni rok. Jasno je da su „orlići“ u fokusu, zajedno sa ostalim učesnicima turnira u Gimaraešu. Pred njima je još jedan veoma težak ispit, pa neka se ugledaju na starije kolege. Najbolja selekcija Srbije savladala je istog domaćina na čuvenom stadionu „La Luž“ i plasirala se na Svetsko prvenstvo u Kataru.


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.