Selektor Piperski za MaxBet Sport o pripremama boksera, sjajnom dvoboju Memića i Nikolića, ali i važnim takmičenjima koja dolaze

Selektor Piperski za MaxBet Sport o pripremama boksera, sjajnom dvoboju Memića i Nikolića, ali i važnim takmičenjima koja dolaze

„Ovaj tim je tako satkan da nam je krajnji cilj da neko ode na Olimpijske igre u LA. Ovo su momci koji su osvajali svetske i evropske medalje, tako da je sada cilj i jedna sa Olimpijskih igara“, rekao je selektor bokserske reprezentacije Srbije, Milan Piperski u intervjuu za MaxBet Sport.

U „magičnom četvorouglu“ je bio neustrašiv, pravi šampion. „Plesao“ je po ringu, imao sjajnu eskivažu, kad udari znao je protivnike da pošalje često u nokdaun, pa i nokaut. To najbolje zna Dragomir Totev kog je patosirao u 5. rundi meča 2012. godine kada je postao WBC CISBB šampion sveta u srednjoj kategoriji. Sada Milan Piperski svoje veliko znanje stečeno za 33 godine bavljenja boksom prenosi na naše najbolje bokserke kao što su Omer Ametović, Almir Memić, Jovan Nikolić, Rastko Simić i drugi. Otkada je popularni Piper kormilar nacionalnog tima i medalje sa najvećih takmičenja su se vratile u Srbiju.

Selektor Milan Piperski (foto: BSS)

Milan Piperski je sada okupio najbolje srpske „čelične momke“ na Zlatiboru i počeo fizičke pripreme za veoma bogatu boks kalendarsku godinu u kojoj su dva najvažnija takmičenja Mediteranske igre i Evropsko prvenstvo. Prvo je na programu krajem avgusta i početkom septembra u Italiji, a drugo krajem septembra u Bugarskoj, tačnije Sofiji.

Selektor Milan Piperski sa Luisom Frometom Matosom, ruskim stručnjacima i selektorom kadeta Igorom Roganovićem na Zlatiboru radi sa preko 60 boksera. Uslovi su teški jer je na srpskoj lepotici sneg do kolena i temperatura je u debelom minusu. To srpske bokserke ne sprečava da trče skoro 10 kilometara svaki dan i da rade sprinteve uzbrdo, iako su uzvišenja pod ledom snegom. Reprezentativci Srbije prolaze jak „dril“ sa samo jednim ciljem – doneti što više medalja sa najvećih svetskih i evropskih takmičenja.

Zime nema, svaki vrhunski sportista mora da radi punom parom ako želi najviši rezultat bez obzira kakvi su vremenski uslovi. Pred nama je jedna takmičarski veoma naporna godina u kojoj nas čeka veliki broj značajnih takmičenja. Kao što vidite momci su raspoloženi za rad, iako su vremenski uslovi veoma teški oni su vredni, slušaju i obavljaju sve zadatke – počeo je priču za MaxBet Sport, selektor bokserske reprezentacije Srbije, Milan Piperski.

Pozivu selektora Milana Piperskog odazvali su se svi seniori, fali samo evropski šampion Jovan Nikolić koji ima problem sa povredom šake. Očekuje se uskoro i njegov dolazak na Zlatibor, čim se oporavi.

Tu su do 50 kg: Omer Ametović, Nikola Maksimović, do 55 kg: Artur Ngapetjan, Ljubiša Staletović, do 60 kg: Veljko Gligorić, do 65 kg: Dimitri Gorbenko, do 70 kg: Filip Džida, David Grosin, do 75 kg: Almir Memić, do 80 kg: Ahmed Mavrić, Ognjen Vučićević, do 85 kg: Rastko Simić, Relja Stojković, do 90 kg: Marko Pižurica, +90 kg: Sanel Hasanović. Nedostaje povređeni Jovan Nikolić i on bi trebalo da nam se uskoro priključi, da zaleči povredu šake. Mali peh sa virusom ima Rastko Simić, on je ovde na Zlatiboru, oporavlja se i očekujemo ga uskoro u punom trenažnom procesu. Rad po ovom snegu i ledu će da ih očvrsne sve, biće fizički maksimalno pripremljeni – poručio je Milan Piperski.

BAR DVE MEDALJE NA MEDITERANSKIM IGRAMA

Mediteranske igre u Italiji i Evropsko prvenstvo su veliki izazovi.

Na prošlim Igrama smo osvojili jedno zlato i jednu bronzu. Sada nam je cilj da pokušamo da osvojimo koje odličije više, ali bih bio zadovoljan i sa dve medalje. Kada je reč o Evropskom prvenstvu, ono će da bude dosta teže, jer smo mi veoma mlad tim, spadamo po godinama u reprezentaciju do 23 godine. Ipak, već godinama zajedno radimo u kontinuitetu, rastemo i očekujem da i na kontinentalnom prvenstvu pokažemo pun potencijal i napravimo dobar rezultat – poručio je selektor Piperski.

Srbija, iako po broju stanovnika mala zemlja, može da se pohvali da ima dva vrhunska boksera u kategoriji do 75kg, Almira Memića i Jovana Nikolića. Krajem godine smo videli njihov međusobni okršaj za šampionsku titulu i pobedu je odneo „srpski Tajson“ (Almir Memić). Bio je to pravi spektakl u ringu, meč u kom su pucali udarci i u kom je publika uživala. Jedan od najboljih mečeva u Evropi kada je reč o olimpijskom boksu za 2025. godinu.

Takav meč je samo odgovor i dokaz da se radilo vredno i pažljivo sve ovo vreme. Nažalost, sastalo se dvoje boksera koji su izuzetno, izuzetno kvalitetni, ne samo za naše uslove, već i za Evropu. Jovan Nikolić je evropski šampion, Almir Memić je osvajač medalje sa Evropskog prvenstva, velike su pobede ostvarivali u svojim karijerama protiv velikih protivnika. Sada su se međusobno sastali, kvalitet boksa je bio na izuzetno visokom nivou, što dugo nismo videli u srpskom boksu. Ljubitelji „plemenite veštine“ su mogli da uživaju. Međutim, meni kao selektoru je sada teško jer su obojica kvalitet, reprezentativci, zaslužuju da predstavljaju Srbiju, a u istoj su kategoriji. Ne mogu na ista takmičenja. To su slatke muke i moraćemo da vidimo kako to da rešimo. Obojica su potrebni timu, možda korekcija kategorija, videćemo… Nije lako menjati kilažu – rekao je Milan Piperski.

VREME JE ZA MEDALJU NA OI

Na kraju cilj je samo jedan, 2028. godina i Olimpijske igre u Los Anđelesu.

Apsolutno. Ovaj tim je tako satkan da nam je krajnji cilj da neko ode na Olimpijske igre u LA. Ovo su momci koji su osvajali svetske i evropske medalje, tako da je sada cilj i jedna sa Olimpijskih igara. Proces je dug, čeka nas naporan rad, teške kvalifikacije i mi smo spremni da idemo stepenik po stepenik – istakao je Piperski.

Na kraju samo reči hvale za predsednika BS Srbije, Nenada Borovčanina pod čijom se dirigentskom palicom srpski boks vratio u sam svetski vrh.

Šta da kažem sem da sa ponosan što radim sa njim. Jesmo dugogodišnji prijatelji, ali na stranu to, reč je o velikom šampionu, čoveku koji živi za boks, koji je vredan, sposoban i snalažljiv. Živi za boks kao i svi mi u Savezu. Napravili smo sjajn tim, to pokazuju rezultati – zaključio je selektor Srbije, Milan Piperski.

 

Povezane vesti

Jakšić: Ne bismo se ovoliko mučili da Mandić nije nepravedno isključen

Dve utakmice, dve pobede i obe rešene posle velike drame. Srpski vaterpolisti su u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradskoj areni  pobedili Holandiju posle petaraca, a u drugoj Španiju sa 12:11 i to golom Viktora Rašovića šest sekundi pre kraja. Kapiten Nikola Jakšić je posle meča sumirao utiske. JOŠ NIŠTA NISMO URADILI – Čestitam ekipi...

Stevanović: Bila nam je potrebna opomena da bismo izgledali kako treba

Navikli su srpski vaterpolisti navijače na dramu od prvog kola. Posle pobede nad Holandijom na startu Evropskog prvenstva u Beogradskoj areni, u drugom kolu je pobeđena Španija sa 12:11. Selektor Uroš Stevanović je rekao čime je zadovoljan posle druge pobede u Beogradu i obezbeđenog prvog mesta u Grupi C. – Pre svega reakcija na slabu...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.