Zvezda ga prodala za osam miliona evra, sad karijeru oživljava u drugoj ligi Nemačke

Zvezda ga prodala za osam miliona evra, sad karijeru oživljava u drugoj ligi Nemačke
Jovan Mijatović (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Poznata je Superliga Srbije kao liga koja izvozi mlade fudbalere u Evropu i svet. I retki su oni koji se automatski snađu i prihvate zahteve jačih liga. U poslednjih nekoliko godina mladi igrači iz Srbije kao sledeću stanicu biraju Ameriku.

Bio je to slučaj i sa Jovanom Mijatovićem, bivšim napadačem Crvene zvezde. On je pre dve godine prodat Njujork sitiju za sumu od 8.000.000 evra, ali nije se snašao u „velikoj jabuci“. Pozajmljen je belgijskom Levenu, ali ni Župiler liga mu nije prijala. Na 23 utakmice postigao je jedan gol i jednom je asistirao.

Sada bi mogao da potraži sreću u Nemačkoj. Smeši mu se pozajmica u Ajntraht iz Braunšvajga, ekipu koja se bori za opstanak u Cvajti, drugom rangu takmičenja.

Takav je fudbal, ponekad surov. Pre dve godine Mijatović je bio igrač od osam miliona evra, sada mora da hvata korak u drugoligaškoj konkurenciji.

Povezane vesti

Da li je Dudić ovom izjavom ponovo udario na Zvezdu? „Jedan klub je privilegovan u Sloveniji, mislio sam da sam to ostavio za sobom u Srbiji i BiH“

Obeležio je jednu eru u Radničkom iz Kragujevca, a već se našao na udaru zvezdaške javnosti. Pre dve godine Feđa Dudić je izjavio da „nijedan navijač Zvezde nije zadovoljan načinom na koji njegov tim pobeđuje“. Razbesnelo je to mnoge navijače crveno-belih, ali i odgovorne na „Marakani“. Dudić je trenutno trener Maribora, a deluje da je...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.