Ostali sportovi
SVETSKO PRVENSTVO Španija overila četvrtfinale, Slovenija može kući

Prva dva meča drugog kola druge faze na Svetskom prvenstvu u rukometu su odigrana i imamo prvog četvrtfinalistu. To je selekcija Španije.
SVETSKO PRVENSTVO Island od 20.30 igra protiv Švedske, a kvota na keca u kladionici MaxBet je 3.85.
“Crvena furija” je Krakovu pobedila Sloveniju 31:26. Tako su Španci i definitivno overili jedno od prva dva mesta u grupi jedan druge faze takmičenja. Slovenija se dobro držala sve do pred kraj meča kada je Španija pobegla na nedostižnih “plus pet” – 26:21. Špance je do pobede vodio Odriozola sa šest golova, dok je Danijel Dušebajev dodao pet. Kod Slovenaca se istakao Dolenec sa sedam golova.
U drugoj grupi Portugalija je ostala u trci za četvrtfinalom. Tim sa krajnjeg juga Evrope pobedio je Zelenortska ostrva 35:23. Areija je kod pobednika dominirao sa devet golova, dok je kod Afrikanaca Pina upisao šest.
Druga grupa je najzanimljivija za sada na Svetskom prvenstvu, pošto se za prolaz još bore Island, Brazil i Mađarska. U prvoj grupi je sve jasno, Španija i Francuska će da se bore za prva dva mesta.
DRUGA FAZA – DRUGO KOLO:
Grupa 1:
Slovenija – Španija 26:31 (15:15)
18.00 Iran – Francuska
20.30 Poljska – Crna Gora
Grupa 2:
Zelenortska ostrva – Portugalija 23:35
18.00 Brazil – Mađarska
20.30 Island – Švedska
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.