MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Vinisijus: Penal nije dosuđen jer je bio nada mnom (VIDEO)

Vinisijus Žunior (Foto: Beta/AP Photo/Miguel Oses)

Konstantno je Vinisijus Džunior u centru pažnje u Španiji. Nije tajna da se radi o fenomenalnom igraču, ali njegovi nefudbalski potezi vrlo često zasene samu igru. Stekao je animozitet mnogih fudbalskih ljubitelja, a kako sam ističe i sudija.

Naime, brzonogi Brazilac je izjavio kako sudija nije želeo da pokaže na belu tačku samo iz razloga što je on u pitanju. To se dogodilo na gostovanju Alavesu, gde je „kraljevski klub“ slavio sa 2:1 golovima Kilijana Mbapea i Rodriga.

Naime, igrao se 86. minut kada je Brazilac napravio sjajan solo-prodor, pre nego što se našao na zemlji u protivničkom kaznenom prostoru. Kontakt jeste postojao, ali prema mišljenju sudije, to nije bilo dovoljno za penal.


Sudija nije dosudio penal, jer se desio nada mnom. Čist jedanaesterac! – rekao je Vinisijus, a podržao ga je i trener Ćabi Alonso, koji je takođe istakao da je u pitanju bio jasan prekršaj.

U svakom slučaju, niko nije teže oštećen, budući da je Real svakako odneo pobedu sa teškog gostovanja.

Kakvo je vaše mišljenje? Da li mislite da je trebalo da bude penal i zbog čega ga onda sudija nije dosudio? Napišite nam u komentaru.