NIJE DOBRO Piksi je u najgoroj epizodi otkad je postao selektor

NIJE DOBRO Piksi je u najgoroj epizodi otkad je postao selektor
Dragan Stojković Piksi (Foto: Starsport)

Ne boli mnogo Srbiju poraz od Belgije (1:0) u prijateljskoj utakmici, uprkos tome što je mogao da bude i daleko ubedljiviji, ali daje više razloga za brigu. Međutim, ne pred meč odluke 19. novembra protiv Bugarske u Leskovcu, gde bi „orlovi“ morali da izbore plasman na Evropsko prvenstvo. Taj duel bi naši fudbaleri morali da reše u svoju korist i prekinu prokletstvo koje traje već 23 godine.


KVALIFIKACIJE ZA EP: Slovačka dočekuje Island u 20.45, a kvota kladionice MaxBet na pobedu domaće selekcije je 1.75.


Briga broj jedan je činjenica da je Dragan Stojković Piksi u najgoroj epizodi otkad je postao selektor naše zemlje. Vodio je ekipu na 34 utakmice, a prvi put mu se desilo da njegovi izabranici imaju tri poraza u pet utakmica. Dva su nam naneli Mađari u kvalifikacijama za EVRO, a treći je došao od Belgije.

Dušan Vlahović na utakmici sa Belgijom (Foto: FSS)

Briga broj dva je činjenica da nas upravo takve selekcije očekuju na smotri u Nemačkoj, a pritom ne spadaju u rang najvećih aždaja poput Engleske, Španije, Italije ili Francuske.

DA SE NE PONOVI KATAR

Doživela je Srbija dva poraza na Mundijalu u Kataru, ali je na taj turnir otišla sa pet pobeda i remijem. Sa njega se vratila sa četiri pobede (dve u prijateljskim duelima protiv SAD i Jordana) i remijem protiv Bugara u Razgradu.

Niko od navijača više ne želi da gleda epizode kao u Kataru. Ako već idemo na Evropsko prvenstvo posle 24 godine, šta nam znači da budemo samo epizodisti kao na dva prethodna Mundijala? Da tako ne bi bilo, moraju „orlovi“ mnogo bolje od onoga što su prikazali protiv Mađarske i Belgije. Na kontinentalnom turniru neće biti rivala kao što su Litvanija, Crna Gora ili Buharska.

Povezane vesti

Selektor Paunović dobio ponudu iz Saudijske Arabije! Na potezu je FSS

Nije lako Veljku Paunoviću na kormilu reprezentacije Srbije. Svakako nije očekivao med i mleko posle kraha u kvalifikacijama za Mundijal, ali se u trenutnu situaciju najbolje uverio tokom junskog „prozora“. Suočen sa brojnim otkazima i vidno razočaran odveo je zbrda-zdola skrpljenu ekipu pred „streljački vod“ u liku i delu najpre Zelenortskih Ostrva, potom i Meksika....

Petrić: Ne mislim da smo oslabljeni, ovi momci su najbolje što imamo

Verovala je fudbalska Srbija u omladinski „drim tim“ pred Evropsko prvenstvo u Velsu. Nema razloga da ne veruje i dalje, iako je zamišljena ekipa pretrpela značajne promene. Iz različitih razloga, povreda ili zabrana klubova, na šta imaju pravo, selektoru Gordanu Petriću su otkazali Veljko Milosavljević, Adem Avdić, Mihajlo Cvetković, Andrija Maksimović, Vasilije Kostov, Andrej Bačanin....

Petrić pozvao krilnog napadača Zvezde

Problemi sa otkazima. Omladinska selekcija Srbije se okupila pred nastupe na EP u Velsu. Dva najbolja vezna igrača Vasilije Kostov i Matija Bačanin neće igrati pošto su klubovi odlučili da budu na letnjim pripremama za novu sezonu. Selektor Gordan Petrić je morao ekspresno da reaguje, pa je odlučio da Vasilije Subotić bude naknadno pozvan. Krilni...

3 komentara

  1. ROĐAČE ON IZ TE SITUACIJE NIKAD NIJE NI IZAŠAO JER JEDNOSTAVNO NIKAD NIJE NI BIO TRENER NEGO OBIČAN NADRNDANI PUVANJAK,KOJI JE SVE ŠTO JE DOTAKAO UPRPASTIO A DOSAD KLEPIO 3,5 MILIONA €!!! ON PIKSI PAPRIKAR KOJI JE BIO DOBAR FUDBALER AL OČAJAN TRENER S OGROMNIM EGOM I SKLON LAŽIMA I PREVARAMA. SVI BITNI MOMCI IZ DIJASPORE,ODUSTALI SU OD NAŠE REPREZENTACIJE I TO JE SAMO NJEGOVA NESPOSOBNOST I U KRAJNJOJ KONSEKVENCI SPORTSKI OPAK ZLOČIN! ALI DOVEO GA VOĐA I JBG…

  2. Nas ce neko rasturiti na EP kao sto je uvek i bilo kada god smo se plasirali u psolednjih 40 godina! 0-5 Danska, 1-6 Holandija! Tako da ce i ovog puta biti tako. Samo sto njemu(Piksiju) to ne dobire do njegovog ega i sujete koji su ogromni! Nece tu biti nikakve popravke niti napretka u igri,a ako bude povreda vadice se na to i posle katatsrtofe na Ep mislim da ce otici sa mesta selektora. Mi mozemo s amo da ucestvujemo i na SP i na EP, jer jednostavno ne znamo da igramo na tim turnirima posto nemamo ni disciplinu ni potrebnu zelju ni volju!

  3. Stid i sramota gledati ovo što Piksi zove fudbal. Sreća nas je još jednom pogledala, ali dokle će???

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.