SFEROPULOS O AMERIKANCIMA Neki nisu hteli da dođu… Govorio je i o budućim pojačanjima

SFEROPULOS O AMERIKANCIMA Neki nisu hteli da dođu… Govorio je i o budućim pojačanjima
Janis Sferopulos (Foto: Starsport)

Crvena zvezda se pojačala ovih poznih dana 2023. Iz Bajerna je stigao Fredi Gilespi, Amerikanac koji pokriva pozicije četiri i pet, a tim povodom, a pred utakmicu sa Realom u utorak, novinarima se obratio trener crveno-belih Janis Sferopulos.


Naša kladionica nudi kvotu 1.90 da će na meču Majami – Minesota biti ubačeno više od 217 poena.


Grk je rekao da je Gilespi bio među igračima koji su želeli da dođu u Beograd.

– Tražili smo opcije na tržištu, neki igrači nisu hteli da dođu, neki su hteli i jedan od najboljih koji su imali tu želju je bio Fredi, pa smo ga zato i potpisali. Od njega očekujemo da nam donese čvrstinu, energiju i dobru odbranu. Naravno, to je igrač koji dobro poznaje Evroligu. Ne verujem da će njegov dolazak uticati na igrače koji su tu, jer svako ima svoju ulogu, a on je dodatak i neko ko će da nam pomogne– rekao je Sferopulos.

Dolazak Gilespija je usko povezivan sa odlaskom Majka Tobija. Međutim, Sferopulos je za sada odbio takvu mogućnost.

– Majk je važan igrač za nas i veliki deo naše igre u napadu i odbrani i potrebno nam je da ima dobar tim, kako bi pomogao timu u ostvarivanju ciljeva na predstojećoj utakmici. Kako u napadu, tako i u odbrani.

Od početka sezone je jasno da je Zvezdi potrebno još pojačanja, pre svega na poziciji beka šutera.

– Otvoreni smo da proverimo da li postoji mogućnost da angažujemo igrača koji može da napravi razliku. Reći ću ponovo, ne želim da dovodim igrača samo da bih ga dovodio. Tržište je tesno, svi traže igrače, a dobri su uglavnom pod ugovorima, tako da nije jednostavno dovesti pojačanje. Uradićemo najbolje što možemo, uz pomoć menadžmenta i predsednika da dovedemo one koji mogu da pomognu timu. Ako ga nađemo, postoji mogućnost da ga angažujemo – rekao je Janis Sferopulos.

Crvena zvezda u utorak od 19 časova dočekuje Real Madrid.

Povezane vesti

Larkin ide, samo je pitanje gde – Efes mu je već doveo zamenu

Navijači Crvene zvezde veruju u pozitivan odgovor Šejna Larkina na ponudu beogradskog kluba, ali takav nije blizu. U trku za popis Amerikanca iz Sinsinatija uključio se Fenerbahče i prema dostupnim informacijama bliži je potpisu reprezentativca Turske. Evropski gigant želi da „ukrade“ Zvezdi Larkina, Efes to želi da spreči Razlog je jednostavan – Larkinu se ne...

Obradović doveo prvo pojačanje: Stigao centar, i to iz Olimpijakosa – propustio je skoro celu sezonu

Od trenutka preuzimanje Panatinaikosa posle 14 godina, jasno je bilo Željku Obradoviću da ga čeka ozbiljna rekonstrukcija ekipe. Prethodna je doživela fijasko u minuloj sezoni. Krenuo je najtrofejniji trener od centarske linije. Njegov prvi izbor je doskorašnji igrač najvećeg rivala Olimpijakosa, 2.18 visoki Mustafa Fal. Sa njim je potpisan ugovor na dve plus jednu sezonu....

Italijani „podgrejali“ pisanje MaxBet Sporta: Pajola dolazi u Zvezdu

Pre dva dana MaxBet Sport je pisao da je Crvena zvezda intezivirala pregovore sa plejmejkerom Alesandrom Pajolom i da bi on mogao da bude prvo pojačanje ovog leta. Prvo neće biti, jer je Crvena zvezda upravo predstavila Krisa Džonsa, ali se po svemu sudeći od Italijana nije odustalo. Pisanje našeg portala danas je podgrejala „Republika“...

9 komentara

  1. UZ SVE LJUDSKO PA DONEKLE I STRUČNO POŠTOVANJE ZA JOANOSA, MISLIM DA ON PROSTO TREBA DA ODE SAD ODMAH,TJ NAJKASNIJE DO NOVE GODINE I DA SA SOBOM TREBA DA POVEDE DR N.ČOVIĆA I OSTAVI GA U ŠUMI ZABORAVA DR ALCHAJMERA,JER JE JEDNODTAVNO POTROŠIO I POSLEDNJU NADU U BILO LAKVU ZDRAVORAZUMSKU AMBICIJU. HVALA OBOJICI I DOVIĐENJA . PISLEDNJI ANGAŽMAN GILESPIJA ,ISPODPROSEČNOG CENTRA KOJI APSOLUTNO NIJE I NE MOŽE BITI ČETVORKA JESTE PEČAT NA DIPLOMU TRULIH KOMPROMISA I POTPUNO URUPENIH AMBICIJA VEZANIH ZA KOŠARKU!!! DOBRODOŠLI ANDREJ I RADONJA!!!

  2. Ne brini zalizani,odmah kao poklon za uspešno glasanje Ćokijeve armade,stigao Gilespi,sad će i drugi…Gazda će da otvori državnu kasu

    1. ti to najbolje znas, za vasu kasu radi glavni odbor stranke.evo i predsednik kluba u svakom obracanju dize u nebesa vodju kaze pomogo covek, grba ne sme da kaze ko to nedeljom skuplja ljude u areni,tomasevic igra kolce, svi u sluzbi stranke. opasna ste opozicija.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.