
Košarkaški talenat i lepota pokreta su nesporni. Od Alena Ajversona nije se pojavio takav zabavljač u NBA ligi. Međutim, problem je luda glava Dža Morenta.
Slikao se sa pištoljima, gutao suspenzije i gubio novac, ali ništa iz toga nije naučio. Postojao je doskoro u najjačoj košarkaškoj ligi sveta aksiom – igrači su ispred trenera. Odnosno, moćniji su. Uspeo je Dža Morent i to da pogazi.
Vlasnici Memfisa odlučili su da ga trejduju zbog konstantnih kritika na račun trenera Tomasa Isala. Postalo je jasno da Finac i Amerikanac ne mogu više zajedno, a NBA insajder Šems Čaranija objavio je da će Memfis da pošalje problematičnog beka u neki drugi tim. I to je samo po sebi presedan jer bi obično trener plaćao „glavom“ u sudaru sa prvom zvezdom tima. Ali, Dža to već neko vreme nije jer je sve manje na parketu zbog dešavanja van parketa.
Just in: For the first time, the Memphis Grizzlies are entertaining offers to potentially move two-time All-Star Ja Morant ahead of the Feb. 5 NBA trade deadline, sources tell ESPN. pic.twitter.com/SD0RT9Jhuj
— Shams Charania (@ShamsCharania) January 9, 2026
Rok za trejdove je do 5. februara. Morent je od drugog pika na draftu, najboljeg rukija i igrača koji je najviše napredovao prešao put do kvarljive robe koja bledi već sa 26 godina.


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.