„Najlakše je odustati, upornost se uvek isplati“ – Marko Lekić o Teleoptiku, Partizanu i Nenadu Stojakoviću

„Najlakše je odustati, upornost se uvek isplati“ – Marko Lekić o Teleoptiku, Partizanu i Nenadu Stojakoviću
Marko Lekić tokom utakmice protiv Rakova (Foto: FK Partizan)

(Od izveštača MaxBet Sporta iz Antalije)
Pravi primer kako se strpljenje isplati. Bio je uporan, tvrdoglav, išao je ka svojim snovima i ostvario ih. Možda nije kao neki njegovi drugovi sa 17 ili 18 godina, ali jeste sa 22. Napadač Marko Lekić je odigrao fantastično jesenji deo sezone u Teleoptiku, a kao nagrada stigao je poziv u prvi tim i pripreme sa ekipom u Antaliji. Moramo da priznamo da nas je jedan njegov potez oduševio tokom treninga ovih dana. Pokazao je Lekić da mu je udarac glavom najjače oružje, pa je tako u jednoj situaciji vrhunski reagovao posle centaršuta loptu koja je išla skoro po zemlji glavom poslao u dalji ugao gola.

Napadač crno-belih je izdvojio vreme i pričao za MaxBet Sport o putu koji ga je doveo do prvog tima. On nije bilo lak. Mnogo povreda, raznih problema i na kraju je zaobilaznim putem došao do cilja.

Prošlo je nedelju dana kako ste se priključili ekipi, kako vam se čine prve pripreme sa Partizanom?

– Pun sam utisaka, lepo sam se uklopio i dajem maksimum na svakom treningu i na utakmici kada mi se pruži šansa, tako ću i nastaviti. 

SANJAO SAM DA POSTANEM DEO PRVOG TIMA

Poziv za dolazak u Antaliju usledio je kasnije, koliko vam je to značilo posle svega što ste prošle u dosadašnjem delu karijere?

– Bio je to neverovatan osećaj jer sam ceo život sanjao da postanem član prvog tima Partizana. Zaista neverovatan osećaj je biti ovde sa ekipom.

Marko Lekić (Foto: FK Partizan)

Mnogi mladi igrači sanjaju taj poziv, ali ga ne dočekaju – šta je vas održalo da verujete i radite, čak i kada put nije bilo lak?

– Trud, naporan rad, vera u Boga i strpljenje. 

Kako ste doživeli prvi trening sa prvim timom i da li ste u tom trenutku rekli sebi: „Ovo je moja šansa“?

– Došao sam na prvi trening, gledam iza mene Natha. Moram da priznam da sam imao tremu, imam veliko poštovanje prema starijima. Na meni je da slušam i upijam svaki savet. 

Na jednoj od treninga ovde u Antaliji postigli ste sjajan gol glavom – koliko vam je taj potez značio na samopouzdanju bez obzira na to što se ne radi o takmičarskoj utakmici?

– Uvek znači kada se postigne gol, na treningu, a pogotovo na utakmici. Čekam prvenac na utakmici, manje mi je to važno na treningu.

MOTIVACIJA SE U PARTIZANU NE DOVODI U PITANJE

Kakav je bio osećaj kada ste tokom priprema debitovali u prvom timu Partizana?

– Neverovatan osećaj bio je kada sam ušao u igru. Bila je priča da odradim ujutru trening i vide da li sam spreman. Plan je bio 15 minuta i to sam odigrao. Na meni je bilo da što više dam pun gas, motivacija se ne dovodi u pitanje kada nosiš grb Partizana. 

Isticali ste više puta da vam je idol Aleksandar Mitrović – šta se najviše „pokupili“ iz njegove igre i šta je to što pokušavate da primenite na terenu?

– Pre svega ta njegova igra leđima i glavom. To je nešto što i pokušavam da primenim na terenu, za sada mi dobro ide i nadam se da ću tako i nastaviti. 

Marko Lekić u dresu Partizana (Foto: FK Partizan)

Koliko vam je lakše što je ovde trener Nenad Stojaković?

– Sigurno da nam je svima lakše zato što smo sarađivali s njim. Takođe, poznajem i dosta igrača. Ovih šest meseci odlično smo sarađivali u Teleoptiku, upijao sam njegove savete i on zna šta može da očekuje od mene. 

Šta biste poručili mladim igračima u Teleoptiku koji možda gube stpljenje, a vide upravo vas kao primer da se upornost isplati?

– Poručio bih im da naporno rade i nikada ne odustaju, to je najlakše. Šta god da rade moraju biti uporni i to se uvek isplati. 

Ko je su vam želje u karijeri?

– San mi je da budem prvo deo prvog tima. Naravno, onda da debitujem i postignem prvenac. Najveći san mi je da osvojim titulu sa našim Partizanom.  

Povezane vesti

Vojvodina stigla na Zlatibor

(Od izveštača MaxBet Sport sa Zlatibora) Fudbaleri Vojvodine počeli su pripreme za sezonu 2026/2027 u kojoj ih čeka borba na tri fronta. Ekspedicija „stare dame“ danas nešto posle podneva stigla je na Zlatibor. Biće smeštena u istoimenom hotelu. Fudbaleri Vojvodine na „srpskoj lepotici“ treniraće do 19. juna i odigraće jednu prijateljsku utakmicu poslednjeg dana. Dva...

Zvezda je već ovog leta zaradila 10 miliona evra? To potvrđuju slike sa „IG“

Crvena zvezda je pred početak priprema za novu sezonu dovela pet pojačanja ukupne vrednosti 11,5 miliona evra. To su otkupi Strahinje Erakovića (Zeniit 3,5 miliona) i Džeja Enema (OFK Beograd 2 miliona), kao i kupovine Loizosa Loizua (3 miliona Hapoel), Kristijana Balova (Slavija Sofija 3 miliona) i Muhameda Čama Saračevića (pozajmica iz Trabzona bez obeštećenja)....

Grom iz vedra neba u srpskom fudbalu: Mesina iznenada napustio FSS i pobegao u Italiju!

Tek što se spustila zavesa na uzbuđenja u domaćem šampionatu, Fudbalski savez Srbije suočio se sa ozbiljnim i potpuno neočekivanim problemom. Domeniko Mesina više neće obavljati funkciju predsednika Sudijske komisije FSS, pošto je nakon samo godinu dana rada spakovao kofere i napustio srpski fudbal zbog novog, prestižnog angažmana u domovini. Odlazak italijanskog stručnjaka podigao je...

1 komentar

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.