
Omladinska (U-19) reprezentacija Srbije je saznala rivale na Evropskom prvenstvu u Velsu, koje se održava od 28. juna do 11. jula 2026. godine.
Srbija se nalazi u grupi B sa selekcijama Hrvatske, Italije i Ukrajine.
Na žrebu održanom na Univerzitetu Reksem bio je prisutan i selektor Gordan Petrić u društvu tim menadžera Pavla Simića, a po završetku žreba u Kardifu selektor je sumirao utiske.
– Smatram da obe grupe imaju određeni kvalitet, podjednako su teške. Nastupa ukupno osam selekcija iz Evrope i nema lakih protivnika. Bez obzira na ishod žreba, za mene lično je važno da igrači budu zdravi, spremni i raspoloženi kada se okupimo i da, svi mi, shvatimo, šta dobijaju igrači koji su na turniru i šta dobijaju generacije posle njih – istakao je Petrić.
Biće rezultatski izazov biti medju dve ekipe u grupi.
– Treba da budemo svesni svi mi u sistemu, kao i klubovi, mediji… šta igrači dobijaju eventualnim uspehom na Evropskom prvenstvu, ukoliko ga ostvare. Ponavljam, važno je da su spremni i motivisani, nezavisno ko je protivnik – poručio je Petrić.


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.