
Uvek je u „drugom planu“, ali svake sezone ispuni očekivanja. Već dve godine Bruno Duarte je „džoker“ trenera Crvene zvezde. Kod Vladana Milojevića i Dejana Stankovića je pokazao da zaslužuje poverenje.
Malo po malo došao je do odličnog učinka. Njegovi golovi su donosili pobede u Evropi, šampionatu, a obezbedio je braniocu trofeja pogotkom protiv Jedinstva sa Uba novo finale Kupa Srbije. Brazilac je već odigrao ove sezone u svim takmičenjima 44 utakmice, postigao je 20 golova i upisao je šest asistencija. Ovo može da popravi u finišu, ali je jasno da ima uticaj na učinak ekipe.
Krajem januara je stopiran odlazak u Emirate, a kako saznaje MaxBet Sport crveno-beli su blizu odluke da golgeter ostane do kraja kvalifikacija za Ligu šampiona na čemu insistira i šef stručnog štaba. Razlog je što Marko Arnautović ide na SP i posle završenih obaveza u selekciji Austrije ima obavezan odmor po pravilima FIFA. Ostaje Džej Enem, ali potrebne su dve opcije u napadu pored Aleksandra Kataia i kapitena Mirka Ivanića.
Ako bude potrebno moguć je i produžetak ugovora bar na još godinu dana sa bivšim igračem Farensea. Snima se zamena pošto postoji džentlmenski dogovor dve strane da igrač naplati dobre igre u ovom prelaznom roku, ali i da klub zaradi. Prilikom dolaska iz Portugalije napadač je plaćen dva miliona evra.
Zvezda je dobijala između četiri i pet miliona evra na ime obeštećenja i ova suma je minimalna. Ima nekoliko zaintresovanih ekipa iz MLS – a i Brazila. Moraće da sačekaju verovatno avgust, a i da Crvena zvezda izabere naslednika. U fokusu su dva igrača kao naslednici Bruno Duartea.

Zamena za Bruna Duartea mora da bude mnogo kvalitetna. Mislim da Afimiko Pululu iz Jagjelonj e Bjalistok i Francdi Pijero iz AEK-a nisu dobre zamene za Bruna Duartea. Mora bolja zamena.