
Ekipa sa Marakane do pehara je došla nakon velike drame u finalu protiv Vojvodine. Posle neizvesnog meča odluka je pala posle izvođenja penala, a slavlje crveno-belih dodatno je uveličalo šestu uzastopnu duplu krunu.
– Ispunjen sam beskrajnim ponosom zbog svega što Crvena zvezda radi već godinama unazad. Posebno sam ponosan na način kako smo sinoć osvojili Kup Srbije. Pokazali smo karakter i mentalitet pobednika kakav mora biti u genu svakog igrača koji nosi dres Crvene zvezde – kazao je Terzić dan nakon pobede u finalu Kupa protiv Vojvodine nakon penala.
„Arena“ objavila snimak haosa u Loznici: Avdić bio najratoborniji (VIDEO)
Još jedna potvrda dominacije
Terzić je zatim čestitao svim strukturama kluba na novom velikom uspehu i podsetio na kontinuitet rezultata koji Crvena zvezda ostvaruje poslednjih godina.
– Želim da uputim najiskrenije čestitke svim našim igračima, stručnom štabu, mojim najbližim saradnicima, zaposlenima u klubu i našim vernim navijačima na osvajanju šeste uzastopne duple krune. Ova sezona, krunisana 37. titulom prvaka države i jubilarnim 30. Kupom Srbije, je još jedna potvrda dominacije koja u srpskom fudbalu nikada ranije nije viđena.
Mi ne samo da čuvamo status najtrofejnijeg kluba, već svakim novim peharom postavljamo nove granice uspeha. Dupla kruna je dokaz stabilnosti, planskog rada i šampionskog gena koji je utkan u svaku poru našeg kluba. To se pokazalo i sinoć, nismo odustali i na kraju smo zasluženo trijumfovali – naveo je Terzić.

Naš cilj je da u narednom periodu napravimo novi iskorak i na međunarodnoj sceni
Prvi čovek kluba govorio je i o ambicijama Crvene zvezde u narednom periodu, uz poseban fokus na evropsku scenu i novi plasman u Ligu šampiona.
– Naš cilj je da u narednom periodu napravimo novi iskorak i na međunarodnoj sceni, da ponovo izborimo plasman u Ligu šampiona i da, kao i prethodnih godina, na dostojan način predstavljamo Crvenu zvezdu i srpski fudbal u duelima sa najvećim evropskim klubovima. Zvezda će nastaviti da raste, da se modernizuje i da uvek teži isključivo najvišim ciljevima. Posebno se zahvaljujem našim navijačima, koji su nam tokom čitavog puta bili vetar u leđa i najveća snaga, na terenu i van njega.
Zbog njih radimo, zbog njih pobeđujemo i zbog njih Crvena zvezda sija ovim sjajem. Zato koristim ovu priliku da pozovem sve zvezdaše, njihove porodice i sve one kojima je crveno-bela boja u srcu, da dođu na Marakanu sledećeg petka, 22. maja, da zajedno proslavimo titulu i još jednu istorijsku sezonu – poručio je Terzić.

Sa kojim igracima da ostvarujemo dobre rezultate na medjunarodnoj sceni? Sa Dzejmsom Etoom iz sofijskog CSKA, Nejtanom Gasamom iz Baltike, Stavom Turijelom iz Hapoel Tel Aviva, itd? Strasno!