EVROLIGA
DIREKTOR EVROLIGE O “A” LICENCAMA: Srpski klubovi su nam izuzetno bitni! Postoje određene komplikacije, ali…

Godinama unazad srpski klubovi i njihovi navijači su u iščekivanju i strepnji hoće li da dobiju licencu za učešće u Evroligi. Direktor takmičenja kome je kompanija Maxbet premijum sponzor, Palijus Motijunas govorio o “A” licencama tokom gostovanja u jednom litvanskom podkastu.
ITALIJA: Bolonja – Milan (20.45), kvota na tip GG u kladionici Maxbet iznosi 1.85
Motijunas je istakao da je teško da se bilo šta kaže o pomenutim “A” licencama i da je prerano za određene odluke.
– U ovom trenutku je teško da se razgovara o A-licencama. Imamo 13 timova deoničara, dok klubovi poput Pariza i drugi žele da obezbede A-licencu. Prerano je za tu odluku.
Zatim se osvrnuo na Crvenu zvezdu i Partizan.
– Što se tiče srpskih timova, postoje neke složenosti, ali njihova navijačka kultura i atmosfera su bez premca u Evropi. Svi žele da vide tu energiju u Evroligi. Uvek dajemo prioritet tim timovima jer oni u velikoj meri doprinose identitetu lige i navijačkom iskustvu.
Direktor Evrolige je potom istakao da su Dubai i Valensija realni kandidati.
– Dugi niz godina potencijalna tržišta za proširenje su ostala ista, a Dubai se pojavio kao novi kandidat. Valensija je uvek bila jaka opcija. Oni su stabilan tim sa impresivnim rezultatima, sjajnim gradom i novom arenom u izgradnji. Oni ostaju vrhunski izbor – rekao je Litvanac, pa dodao:
– Francuska, sa jakim timom iz Pariza, kao i Italija i Nemačka, su ključna tržišta za nas. Pored toga, timovi kao što su Hapoel Tel Aviv i Hapoel Jerusalim iz Evrokupa kucaju na vrata Evrolige. Sigurno imaju šansu da se takmiče u Evroligi u budućnosti.
Za kraj, istakao je ključne faktore koji će da imaju najveći uticaj.
– Sve se svodi na snagu tržišta, televizijske ugovore i kako oni utiču na mogućnosti sponzorstva. Takođe moramo da zadržimo sportski princip. Želimo da svaki tim bude konkurentan i da vidimo prepune arene širom lige.
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.