Njima je najteže, ili ne baš… Evo kako putuje najudaljeniji klub u Evroligi i ABA ligi

Njima je najteže, ili ne baš… Evo kako putuje najudaljeniji klub u Evroligi i ABA ligi
Džanan Musa (Foto: Peđa Milosavljević/Starsport)

Košarkaši Dubaija, među kojima su srpski internacionalci Filip Petrušev, Aleksa Avramović i Nemanja Dangubić, svake nedelje prevaljuju hiljade kilometara da bi igrali utakmice Evrolige, kojoj je MaxBet premijum partner, ili ABA lige. Neko bi rekao: tražili ste, gledajte.

Ipak, praktično veštački nastao klub, trudi se da igračima olakša život. Džanan Musa, veliko letošnje pojačanje iz Reala, otkrio je da Dubai ima – avion.

Strašno je jer svaki dan putujemo četiri, pet ili šest sati, i to se zaista vidi. Za nas je to komplikovanije nego za Real Madrid i Barselonu, koji mogu igrati u Valensiji ili Vitoriji i biti kod kuće za dva sata. Mi igramo u Parizu, u Barseloni, a onda se vraćamo sedam sati, sa razlikom od tri sata. Ali mi smo ovde da igramo košarku, i imamo osoblje i novac za to. I fantastičan avion, što to malo olakšava – rekao je Musa u razgovoru za As.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine kaže da tokom putovanja i ne izgleda loše.

Avion ima krevete… oko 20 u avionu. Obično igramo karte. Satima. Ali kada želite da spavate, možete to mirno učiniti – rekao je Musa.

Povezane vesti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.