
Posle silnih turbulencija u klubu i oko njega minulih dana, najzad su slavili i „crveni đavoli“. I to u derbiju: Mančester junajted – Čelsi 2:1 (2:0).
Naša kladionica nudi kvotu 2.40 za pobedu Bornmuta nad Njukaslom.
Tok meča je usmeren već na početku. Suludim startom nad Mbeumom, golman Čelsija Robert Sančez je već u petom minutu dobio (zaslužen) direktan crveni karton.
Robert Sánchez harus mandi lebih cepat sejak menit ke 5 karena melanggar Mbuemo 😱🟥 pic.twitter.com/FBkTPWRdDp
— Vidio Sports (@VidioSports) September 20, 2025
Nepunih 10 minuta kasnije je Bruno Fernandeš mirno iz sjajne šanse pogodio za vođstvo, koje je duplirao Kazemiro u 37. minutu. Međutim, Brazilac je dobio drugi žuti karton pred odlazak na odmor i tako zakomplikovao već ozbiljnu situaciju u kojoj se nalazi tim Rubena Amorima.
Ipak, golova nije bilo do 80. minuta kada je Trevor Čaloba pogodio za triler u finišu. Junajted je sačuvao pobedu života vrednu. Za klub i za Amorima.
PREMIJER LIGA – 5. KOLO
Subota
Liverpul – Everton 2:1 (2:0)
(Gravenberh 10, Ekitike 29 – Gej 58)
Vulverhempton – Lids 1:3 (1:3)
(Krejči 8 – Kalvert-Luin 31, Štah 39, Okafor 45)
Barnli – Notingem Forest 1:1 (1:1)
(Entoni 20 – Vilijams 2)
Vest Hem – Kristal Palas 1:2 (0:1)
(Bouven 49 – Mateta 37, Mičel 68)
Brajton – Totenhem 2:2 (2:1)
(Minteh 8, Ajari 31 – Rišarlison 43, Van Heke 82. autogol)
Mančester Junajted – Čelsi 2:1 (2:0)
(Fernandeš 14, Kazemiro 37, ck. Kazemiro 45+5 – Čaloba 80, ck. Sančez 5)
Fulam – Brentford 3:1 (2:1)
(Ivobi 38, Vilson 40, Pinok 50. autogol – Damsgard 20)
Nedelja
15.00: Sanderlend – Aston Vila
15.00: Bornmut – Njukasl


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.