FA KUP Ispala dva premijerligaša, Totenhem jedva protiv kluba iz treće lige

,

Benson je vodio Barnli do pobede u Bornmutu (Foto: Beta/AP)

Ne postoji zemlja u kojoj Kup ima veći značaj nego što je Engleska. Naravno, jer se radi o najstarijem takmičenju u istoriji fudbala. Zbog toga se i igra sa posebnim žarom. Žrtve trećeg kola, runde u kojoj se priključuju premijerligaši, bila su dva člana elite, Bornmut i Notingem Forest.

Na meču Liverpul – Vulvs, naša kladionica nudi kvotu 2.10 za igru ug 4+.

Prethodno je, tokom ranog popodneva, Totenhem jedva, golom Kejna srušio otpor trećeligaša Portsmuta, dok je Sautempton preokretom srušio Kristal palas kao gost.

Bornmut je kod kuće, na jugu Engleske, pao pred Barnlijem. Junaci pobede drugoligaša bili su dvostruki strelci Benson i Zaruri.

“Šumari” su doživeli težak poraz na gostovanju Blekpulu, poput Barnlija članu druge engleske lige. Domaćin je posle poluvremena imao minimalnu prednost, ali je konačan udarac Forestu zadao u periodu između 64. i 87. minuta, kada je poveo s 4:0. Gost je uspeo da počasnim golom ublaži poraz.

Fulam je bez Aleksandra Mitrovića lako slabio u Halu. Goste je u vođstvo doveo Kurzava, nekada levi bek PSŽ, a tačku je u nadoknadi stavio Danijel Džejms.

Publika na Riversajdu u Midlzbrou imala je priliku da pozdravi svetskog šampiona Aleksisa Mekalistera. Argentinac u dresu Brajtona je ušao na poluvremenu i s dva gola potvrdio da se nije opustio posle podviga u Kataru.

Drama je viđena u Šruzberiju. Domaćin je protiv Sanderlenda vodio od 80. minuta, ali su “crne mačke” u nadoknadi preokrenule.

Dva meča završena su bez pobednika. Prema pravilima, slede im ponovljeni dueli, ali sa zamenjenim domaćinstvima.

FA KUP, treće kolo

Kristal palas – Sautempton 1:2 (1:1)

(Eduar 14 – Vord-Praus 37, Armstrong 68)

Gilingem – Lester 0:1 (0:0)

(Ihenačo 56)

Preston – Hadersfild 3:1 (0:0)

(Lis 60. autogol, Dijabi 73, Brauni 85 – Kamberi 57)

Reding – Votford 2:0 (1:0)

(Abrefa 45+3, Long 90+3)

Totenhem – Portsmut 1:0 (0:0)

(Kejn 50)

Blekpul – Notingem Forest 4:1 (1:0)

(Ekpiteta 17, Poveda 64, Hamilton 71, Jejts 87 – Jejts 90+2)

Boram – Akrington 1:1 (0:1)

(Ndlovu 78 – Estli 6)

Bornmut – Barnli 2:4 (1:3)

(Kristi 12, Solanke 49 – Benson 6, 57, Zaruri 39, 43)

Česterfild – VBA 3:3 (3:2)

(Vilijams 8, Dobra 36, 41 – Tomas-Asante 2, Grant 17, Tomas-Asante 90+4)

Flitvud – KPR 2:1 (1:1)

(Nsijala 40, Omohere 67 – Fild 37)

Hal – Fulam 0:2 (0:1)

(Kurzava 37, Džejms 90+4)

Ipsvič – Roteram 4:1 (1:0)

(Hamfris 43, Čaplin 74. penal, Ladapo 78, Barns 86. penal – Vošington 47. penal)

Midlzbro – Brajton 1:5 (1:2)

(Akpom 13 – Gros 8, Lalana 30, Mekalister 58, 80, Undav 88)

Milvol – Šefild junajted 0:2 (0:2)