SRBIJA FUDBAL
LUČANCI U NALETU Četvrta uzastopna pobeda Mladosti koja je sada druga na tabeli
Fudbaleri Mladosti nalaze se u odličnoj seriji. Oni su u osmom kolu Superlige na svom stadionu posle preokreta pobedili Radnički 1923 sa 2:1 (0:1). Ovo je četvrta uzastopna pobeda otkako je Nenad Lalatović preuzeo tim, pa su se sada popeli na drugo mesto na tabeli.
Kragujevčani su odlično počeli i poveli u 11. minutu. Luaj Ben Hasin je promešao odbranu domaćih, a onda na levoj strani uposlio Evandra. Brazilac je šutirao iz prve, sa leve strane je poslao dijagonalnu loptu i poslao je u mrežu.
Već u 15. minutu je moglo da bude 2:0. Aleksa Janković je prošao po desnoj strani, šutirao, ali je lopta zakačila nekog fudbalera Mladosti i otišla u korner. Pet minuta kasnije zatresla se prečka Lučanaca. Miloš Ristić je izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, ali se isprečio okvir gola.
Malobrojna publika na tribinama je imala šta da vidi, a u 23. minutu su domaći mogli da izjednače. Jovan Ćirić je dobio dobru loptu od Krsmanovića, izašao sam ispred golmana Radničkog, ali je pogodio stativu. Ipak, na snimku se vidi da je fudbaler Mladosti bio u ofsajdu.
Nije trener Nenad Lalatović bio zadovoljan igrom Lučanaca, pa je na startu drugog poluvremena napravio dvostruku izmenu. U svlačionici su ostali Krsmanović i Ćirić, a ušli su Jojić i Žunić. Mladost je izjednačila u 48. minutu i to sa bele tačke. Lopta je u kaznenom prostoru u ruku pogodila Alekseja Golijanina, a Lazar Lukić je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač je bio Aleksandar Pejović.
Isti fudbaler je doneo prednost domaćinu u 55. minutu i opet sa bele tačke. Sada je lopta u ruku pogodila Evandram, a arbitar iz Beograda nije imao dilemu.
U 60. minutu su gosti iz Kragujevca tražili penal, ali je Lukić samo pokazao da se igra nastavi. Zbog protesta je pomoćni trener Adnan Jahić dobio prvo žuti karton, a potom i crveni.
Pokušavali su gosti u završnici da dođu do boda, ali nisu uspeli još jednom da savladaju Sašu Stamenkovića.
MLADOST – RADNIČKI 1923 2:1 (0:1)
Stadion: “Radoš Milovanović” u Lučanima.
Sudija: Lazar Lukić (Beograd).
Strelci: 0:1 Evandro (11), 1:1 Pejović (48) iz penala, 2:1 Pejović (55) iz penala.
Žuti kartoni: Krsmanović, Tumbasević, Leković (Mladost), Evandro, Dadić (Radnički 1923).
Crveni karton: Jahić (Radnički 1923) u 60. minutu.
MLADOST: Stamenković, Andrić, Ćirković, Varjačić, Joksimović, Udovičić, Ljubomirac (od 90+1 Leković), Tumbasević, Pejović, Ćirić (od 46. Žunić), Krsmanović (od 46. Jojić).
RADNIČKI 1923: Milošević, Ćosić, Zeljković (od 75. Šerbečić), Mitrović, Dadić (od 71. Radović), Ristić, Ben Hasin, Mirčetić, Janković (od 60. Bevis), Golijanin (od 60. Adžić), Evandro (od 60. Ortiz).
SUPERLIGA SRBIJE, 8. KOLO:
Petak:
Spartak – IMT 2:0 (1:0)
(Todoroski 15, 57)
Subota:
Vojvodina – Železničar 2:0 (2:0)
(Petrović – penal 9, Seri 43)
Mladost Lučani – Radnički Kragujevac 2:1 (0:1)
(Pejović 48 penal, 55 penal – Evandro 11)
Crvena zvezda – Napredak 2:0 (1:0)
(Bruno Duarte 29 penal, Ivanić 47)
Nedelja:
17.00 Novi Pazar – Čukarički
19.00 OFK Beograd – Partizan
19.00 Tekstilac – TSC Bačka Topola
Ponedeljak:
20.00 Jedinstvo Ub – Radnički Niš
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.