Budimo u kontaktu

ABA LIGA

POLUVREME Partizan gubi u Dubaiju sa 12 razlike

Radomir Djurovic

Objavljeno

,

Košarkaši Partizana (Foto: Starsport)

Jedan od derbija 23. kola ABA lige igra se u Ujedinjenim Arapskim Emiratima gde se sastaju Dubai i Partizan. Posle prvog poluvremena domaćin vodi sa 41:29.


ABA LIGA: Od 19 igraju Split – Cibona, a u kladionici MaxBet je kvota na igru -157,5 poena 1.87.


Dubai je krenuo odlično od starta. Posle nepuna dva minuta igre poveo je sa 7:2 i naterao trenera Željka Obradovića da zatraži tajm-aut. To nije donelo boljitak, a prednost domaćina je nastavila da raste.

Sredinom prve četvrtine je nekadašnji igrač crno-belih Davis Bertans pogodio trojku i prednost je prvi put bila dvocifrena (16:6). U narednom napadu je Ajzea Majk pokušao da uzvrati trojkom, ali je promašio.

Prednost je narasla i na 14 poena (20:8). Imao je trener Željko Obradović dosta razloga da bude nezadovoljan jer su košarkaši Partizana za sedam i po minuta ubacili samo 10 poena.

Danilo Anđušić (Foto: Starsport)

Domaći su održavali dvocifrenu prednost i u drugom periodu. Četvrtinu je otvorio Aleksej Pokuševski koji je bio uspešan za dva poena, a onda je na drugoj strani nekadašnji igrač Partizana Danilo Anđušić pogodio trojku za za 29:16.

Sredinom perioda je Sterling Braun pogodio trojku i smanjio na 31:21. Bila je to prva trojka košarkaša Partizana iz sedmog pokušaja.  Ipak, uspeli su domaći opet da povećaju prednost.

Najefikasniji kod Partizana su Brendon Dejvis i Frenk Nilikina sa po sedam poena. Kod Dubaija je najbolji Avudu Abas sa devet poena, dok je Frank Butsijel ubacio osam.

Kliknite da ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.