EVROLIGA
Žalgiris obara klupski rekord dovođenjem nekadašnjeg igrača Partizana

Žalgiris je ovu sezonu u Evroligi, čiji je premijum sponzor MaxBet, završio na 13. mestu. To nije uspeh u zemlji gde je košarka najpopularniji sport. Zbog toga se već prave planovi za narednu.
Arnas Butkevičijus je produžio ugovor sa klubom iz Kaunasa u kojem će da ostane još dve godine. On je ove sezone na 33 meča u Evroligi beležio 4,5 poena, 3,7 skokova i 1,2 asistencije prosečno po meču.
Tu nije kraj, jer je klub spreman da odreši kesu na pojačanje. Kako prenosi španski novinar Čema De Lukas, litvanski klub je zainteresovan za Najdžela Vilijamsa-Gosa.

Karlik Džons iz Partizana i Najdžel Vilijams-Gos u duelu (Foto: Starsport)
Nekadašnji košarkaš Partizana igra za Olimpijakos, sa kojim mu ističe ugovor na kraju sezone. Zbog toga su zeleni iz Litvanije spremni da obore rekord, pa bi američki košarkaš postao najplaćeniji igrač u istoriji kluba.
Vilijams-Gos se sa Olimpijakosom plasirao na Fajnal-for koji se igra u Abu Dabiju. Istovremeno čeka da mu klub iz Pireja ponudi produžetak ugovora. Ukoliko se to ne desi vrlo je moguća selidba u Litvaniju.
On je pre dve godine sa Realom osvojio Evroligu. Ove sezone je imao prosek od 8,5 poena i 3,4 asistencije. Sledi finalni turnir, a poznato je ko će da deli pravdu.
Nigel Williams-Goss is reportedly Zalgiris Kaunas’ top targethttps://t.co/Gcj8HVczGi
— Eurohoops (@Eurohoopsnet) May 13, 2025
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.