
Do kraja ligaškog dela sezone Evrolige ostalo je da se odigraju još četiri kola. Crvena zvezda se bori za plasman u plej-of.
Sledeći rival crveno-belih je večiti rival Partizan. Meč se igra u četvrtak od 20 časova u Beogradskoj areni. Do sada su ove sezone Crvena zvezda i Partizan dva puta ukrštali koplja, po jedan put u Evroligi i ABA ligi, rezultat je 1:1. Zanimljivo je to da ni u jednom od ta dva duela nije igrao Čima Moneke.
Krilni centar Crvene zvezde je o „večitom derbiju“ sada govorio za grčki podkast „Amerikanos“ i na startu je poručio da mu dodatna motivacija nije potrebna.
– Ovo će biti treći derbi sezone, a ja nisam igrao u prva dva. Imam zato motivaciju da izađem i odigram dobro – počeo je Čima Moneke.
Jedan od najboljih košarkaša Partizana, Karlik Džons je rekao da se nad da će uspeti da spreče Crvenu zvezdu da se plasira u plej-of.
– Karlik je rekao to što je rekao i ne možemo da mu dozvolimo da se poslednji smeje. Znao je šta je radio kada je odgovarao na to pitanje, zna za šta će igrati. Ne smemo da im dozvolimo da se ta sra*a dese. Ne smemo da dozvolimo njima. Bez obzira s kim da igramo… Ali posebno zato što su to oni i zato što je takva situacija – rekao je Moneke.
Nigerijac je poručio da je od mnogih ljudi dobio poruku da je Karlik Džons izjavio i da bi i on sam slao takvu poruku svojim prijateljima da je u nekom drugom timu.

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.