Budimo u kontaktu

SRBIJA FUDBAL

OTKRIVAMO – OD ČIZME DO SVETE ZEMLJE Dva kandidata pre Bahara, šta je slomilo Milojevića, a šta donosi Izraelac (VIDEO)

Darko Noveski

Objavljeno

,

Kings Kangva i Barak Bahar u razgovoru (Foto: Starsport)

Očekivalo se, ali je ponovo odjeknulo kao “grom iz vedra neba”. Miloš Milojević od juna više neće biti trener fudbalera Crvene zvezde, iako to klub demantuje, ali i njih demantuju izraleski mediji. Ne ide se u Haifu ili Tel Aviv samo na kafu, daleko je, a bogami i skupo.


EVROLIGA: Sve kvote naše kladionice za meč Crvena zvezda – Valensija (19:00) pogledajte OVDE.


Izraleski portal “One.co. il” javio je da je posao skoro završen i da je Barak Bahar prihvatio ponudu Crvene zvezde. Sada ostaje samo da se dogovori sa gazdom Makabija iz Haife – Jakubom Šaharom oko raskida ugovora, jer mu je tekući validan do sledećeg leta. Kažu Izraelci da je to skoro pa završen posao, jer gazda zeleno-belih nikada nikome nije pravio problem.

Ako se sve kockice slože, jasno je, Crvena zvezda će u novu sezonu i grupnu fazu Lige šampiona sa novim trenerom, a MaxBet sport otkriva šta se sve dešavalo poslednjih meseci na našem najvećem stadionu.

ŠTA JE SLOMILO MILOJEVIĆA?

Uprava Crvene zvezde je po odlasku Dejana Stankovića posle eliminacije od Makabija iz Haife u plej-ofu za Ligu šampiona morala brzo da reaguje i to je učinila. Pozvala je čoveka od poverenja, koji je sa Dejanom Stankovićem gradio ovaj tim, Miloša Milojevića. Kada je dobio poziv, mladi trener se spakovao i prvim avionom stigao u Srbiju. Delovalo je za celu zvezdašku javnost da je to idealno rešenje, ali su odmah počeli problemi. Mala je doza strpljenja u “delija”, pa je već posle remija protiv TSC-a 1:1, stučnjak rodom iz Knjaževca počeo da prima prve udare nezadovoljstva.

Stala je uprava iza svog trenera koji je povećao kasnije prednost u odnosu na Partizan i počeo da korača ka novoj tituli, istorijskoj koja znači direktan plasman u Ligu šampiona. Ipak, u Evropi, Zvezda je bila daleko ispod nivoa i standarda koje je prethodnih godina postavio Dejan Stanković. Očajne partije protiv Trabzona u Turskoj i Monaka u Monte Karlu počele su i od strane uprave da ljuljaju stolicu Miloša Milojevića. Kap koja je prelila čašu je užasno prvo poluvreme protiv Ludogoreca u Antaliji na pripremama kada su crveno-beli za 45 minuta primili tri gola. Bernard Tekpetej i Kiril Despodov su izgledali kao Roben i Riberi za odbranu šampiona Srbije.

Miloš Milojević i Zvezdan Terzić (Foto: STARSPORT)

Od kraja januara počelo je da se spekuliše o promenama na klupi Crvene zvezde od leta, a neki kandidati su već lično posetili naš najveći stadion. Milošu Milojeviću u junu ističe ugovor sa klubom, mada klauzula kaže da ako osvoji titulu da se on produžava na još 12 meseci. Po svemu sudeći se to neće dogoditi, a Miloš Milojević je danas govorio za MaxBet sport:

Pročito sam, ali se ne obazirem na to. Tako je u trenerskoj profesiji. Imam ugovor do juna i profesionalno obavljam posao. Radim kao da ću zauvek da ostanem trener Zvezde. Bio sam na treningu, nastavljamo putem osvojanja titule. Nadam se i duploj kruni. Zvezda je moj klub i poštovaću sve što je u njenom interesu – poručio je Miloš Milojević, koji je nažalost izgubio poverenje ne samo uprave, već i navijača.

DVA KANDIDATA PRE BARAKA BAHARA

Da li je Izraelac bio “prvi pik” ili ne, ostaće tajna. Ipak, tajna više nije da je sa Crvenom zvezdom pregovarao italijanski stručnjak Euzebio di Frančesko. Još jedan trener koji je bio “dželat” crveno-belih. Bilo je to kada je vodio Sasuolo. Tada je demolirao četu Miodraga Grofa Božovića.

Euzebio di Frančesko je posle Sasuola vodio Romu, Sampdoriju, Kaljari i Veronu. Nije imao uspeha kao na Mapei stadionu, ali su u Zvezdi ga videli kao dobro rešenje za Ligu šampiona. Ipak, dve strane se nisu dogovorile, problem nije bio novac, već kako MaxBet sport nezvanično saznaje vizija izgleda tima.

Di Frančesko na “Marakani” (Foto: STARSPORT)

Jedno od rešenja i želja bio je portugalski stručnjak Paulo Sosa, trener velikog iskustva. Vodio je KPR, Svonsi, Lester, Videoton, Makabi Tel Aviv, Bazel, Fjorentinu, Tijanđin, Bordo, Poljsku i Flamengo. Ipak, 15. februara je postao trener Salernitane i mesta za dalje razgvore nije bilo.

Posle današnjeg pisanja Izraelaca, jasno je da će na “Marakanu” u junu da sleti Barak Bahar. Tročlana delegacija Crvene zvezde svakako nije išla samo na kafu do Svete zemlje.

KO JE BARAK BAHAR I ŠTA DONOSI ZVEZDI?

Barak Bahar spada u ekipu mladih i perspektivnih trenera. Rođen je 1979. godine u gradu Crufa (Tzrufa). Fudbalsku karijeru počeo je u klubu FK Neve Josef, da bi prve ozbiljnije fudbalske korake napravio u izraelskom Hakoa Ramat Ganu kao defanzivac, sada već daleke 1998. godine.

Tamo je nastupao do 2002. godine, a potom se “preselio” u Hapoel Petah Tikvu. Pune dve godine nastupao je u dresu Hapoela, za koji je odigrao 50 utakmica. Ipak, vrhunac igračke karijere doživeo je u Ironi Kirjat Šmoni, za koju je u periodu od 2004. do 2011. godine upisao čak 156 nastupa, i uz to postigao dva pogotka.

Trenersku karijeru počeo je 2011. godine kao asistent u Kirjat Šmoni, da bi godinu dana kasnije postao šef stručnog štaba. Kasnije je preuzeo Hapel Ber Ševu. Sa crveno-belima je tri puta osovjio titulu u Izraelu. Prešao je u Makabi iz Haife i sa ovim klubom je osvojio još dva šampionska pehara. Dobio je nadimak izraleski Julijan Nagelsman, zbog trenerskih uspeha i mladih godina.

Crvena zvezda bi sa Izrealecem mogla da dobije trenera na duže staze. U proseku Barak Bahar je svaku ekipu vodio više od tri sezone. Završio je UEFA pro licencu i forsira taktiku 4-3-3. Samo ove sezone je Makabi vodio na 42 utakmice, 27 puta je njeogv tim pobedio, četiri puta je igrao nerešeno i ima 11 poraza. Najveća pobeda mu je ona u grupnoj fazi Lige šampiona protiv Juventusa 2:0. Sledeći po važnosti uspeh je svakako eliminacija Crvene zvezde u plej-ofu za Ligu šampiona, ali i kolo ranije “nokautiranje” Olimpijakosa. Trenutno je lider sa Makbijem iz Haife, ali po svemu sudeći sada želi da se oproba u inostranstvu, a prva stanica će da mu bude Beograd.

Najveći minus izraelska javnost mu je dala pošto u prvi mah nije odlslužio ceo vojni rok, što je skandalozno za Izreal. Zato kao fudbaler nije mogao da zaigra za reprezentaciju. Naime, tokom služenja vojnog roka, Bahar je odbio da se pridruži izraelskom oklopnom korpusu za vreme jedne akcije, zbog čega je 70 dana bio u vojnom zatvoru a potom je otpušten iz vojske.

Svestan da bez odsluženog vojnog roka, koji u Izraelu traje više od godinu dana, neće moći da vodi nijednu reprezentativnu selekciju, a kamoli „A“ tim, Barak je kasnije zatražio od države da mu omogući da kompletira staž u vojsci.

Barak Bahar je blizu pakovanja kofera i selidbe u Beograd. Da li će sa njim još neko preko mora do Srbije sa “Sami Ofer” stadiona, videćemo…

PREPORUČUJEMO:

OGLASIO SE Milojević za MaxBet sport o dolasku novog trenera: Pročitao sam… Znam šta treba da radim

Zvezdin “dželat” stiže na klupu kluba iz Ljutice Bogdana… Evo šta kažu sa “Marakane”

2 Komentara

1 komentar

  1. Konstatacija

    30.03.2023. at 13:39

    Cinjenicaje da Milojevic mora da ode jer je igra slaba,nema autoritet i sluzili bi u LS za punjenje.Sa ovim igracima bih i ja osvojio titulu i kup,jer su po kvalitetu dve klase iznad ostalih a ipak igraju ispod mogucnosti.Dobra stvar je sto ce stranac biti trener jer ga ne zanima ko se kako zove i kakve je imao zasluge do sada.Igrace se po zasluzi i ko je u boljoj formi a ovaj lik zna da napravi igru.Razbili su Olimpijakos,sa Zvezdom u pojedinim momentima su igrali viktorije a dobili su i Juventus,pre svega taktikom.Mogao bi sa sobom da povede jednog ili dva igraca iz tog tima jer su se odlicno pokazali.Pre svega onaj koga je partizan hteo da angazuje,madaje i onaj spic dobar ali Zvezdi treba drugaciji profil napadaca,mnogo brzi od onog i Pesica.

  2. Dejan

    30.03.2023. at 14:56

    Standarde u evropi je postavio Milojević(onaj predhodni),a ne Dejan Stankovic,izuzetan igrač ali OČAJAN trener.Stankovic je vise bio graditelj stambenih objekata…

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.