Budimo u kontaktu

SRBIJA FUDBAL

PRESEK STANJA POSLE MESEC DANA Zvezda je dobila tri odlična “zimska pojačanja”! Dvojica polažu prijemne ispite protiv Partizana !

Darko Noveski

Objavljeno

,

Slavlje fudbalera Crvene zvezde u Kruševcu (Foto: Starsport)

Skoro je mesec dana prošlo otkaко je Crvena zvezda odigrala prvi prolećni meč. Bila je to neuspešna premijere na stadionu “Rajko Mitić” protiv PSV-a u Ligi šampiona. Tada su četu Vladana Milojevića skupo koštali korneri, a malo je falilo da se protiv “filipsovaca” stigne “minus tri”. Posle toga je crveno-bela armija upisala četiri pobede protiv Jang bojsa, TSC-a, Radničkog iz Kragujevca i Napretka.


LIGA ŠAMPIONA Borusija iz Dortmunda na svom stadionu brani ogromnu prednost iz Lisabona 3:0. Verujemo da Sporting ima šta da kaže na legendarnom Vestfalenu, a kvota na “dvojku” je 4.05.


Vreme je da napravimo prvi presek i vidimo šta je to Crvena zvezda dobila za razliku od jeseni. Nije malo. I pored odlazaka nekih važnih igrača crveno-beli izgledaju odlično. Za sada se ne osećaju odlasci Ognjena Mimovića, Nasera Đige, Vanje Drkušića i Stefana Lekovića.

TRIO IZGLEDA SJAJNO

Prvo što je Crvena zvezda dobila ovog proleća je desni bek. Odlazak Ognjena Mimovića je “pokriven”. Jung Vu Seol je vraćen na svoju pririodnu poziciju i to je dalo ozbiljne rezultate. Korejac je na poslednje dve utakmice postigao tri gola, što je perfektno za jednog defanzivca. U odbrani to takođe deluje dosta bolje u odnosu na jesen. Možemo reći da “delije” polako dobijaju novog “Brus Lija”.

Drugo pojačanje koje je Crvena zvezda dobila ove zime jeste Ebenezer Anan. Levi bek iz Gane pokazuje da ima određeni potencijal i da sa dobrim radom Vladan Milojević može da dobije dugotrajnije i dobro rešenje na problematičnoj poziciji levog beka. Ebenezer Anan je još letos kupljen od Novog Pazara, ali se šest meseci kalio u OFK Beogradu. Četiri asistencije su ga vratile na “Marakanu” gde je upisao novu, protiv Radničkog iz Kragujevca. Defanzivno je vrlo dobar, ofanzivno može bolje. Ipak, ocena je da je Crvena zvezda dobila pojačanje iz svojih redova.

Treće je, svakako, Felisio Milson. Reprezentativac Angole je jesenas bio veoma precizan u Ligi šampiona, pogađao je protiv Benfike i Barselone. Ipak, u prvenstvu Srbije je ostavio nešto bleđi utisak. Delovalo je da bi ove zime mogao nazad u Makabi iz Tel Aviva ili u MLS, ali je i pored propuštenog većeg dela priprema dobio šansu na proleće i koristi je odlično. Na dva meča u Superligi Srbije (protiv TSC-a nije ulazio) postigao je jedan gol (Radnički Kragujevac) i dva puta je asistirao (Napredak iz Kruševca). Pokazuje krilni napadač iz Angole da se ne plaši driblinga, da poseduje brzinu i da bi moga da donese mnogo crveno-belima.

ZA NJIH ĆE PARTIZAN DA BUDE LAKMUS PAPIR

Zimska rasprodaja štopera na “Marakani” je konačno završena. Vladan Milojević više ne računa na Nasera Đigu, Vanju Drkušića, Stefana Lekovića i Uroša Spajića. Šansu su dobila Zvezdina deca Veljko Milosavljević i Andrej Đurić. Čeka se dolazak Keimera Sandovala, a iz Grafičara je pred derbi sa Partizanom prekomandovan Mamadu Fol.

Nema sumnje da će u večitom derbiju da počne pare Andrej Đurić i Veljko Milosavljević. Ova dva momka su iznela sva tri meča prolećnog dela Superlige Srbije. Ostavili su više nego solidan utisak, pre svega Veljko Milosavljević, ali…

Veljko Milosavljević u dvoboju sa TSC-om (Foto: Starsport)

Ne možemo reći da su položili prijemne ispite jer im on tek sledi. To će da bude dvoboj sa Partizanom, pre svega zbog navalnog reda crno-belih koji je svakako kvalitetniji od onog koji su posedovali TSC, Radnički i Napredak, ali i pritiska koji donosi dvoboj sa ljutim rivalom iz komšiluka.

Trener Vladan Milojević i “delije” moći će u subotu da vide od čega su satkana ova dva momka, da li su zalog za budućnost ili će Zvezdan Terzić, Marko Marin i Mitar Mrkela morati u junu potpuno da remontuju štoperske pozicije.

1 komentar

1 komentar

  1. Neko iz mase

    19.02.2025. at 16:15

    Ovo nema veze s mozgom! Drug Noveski u tekstum fali Ananasa! Moli da neko obavesti druga Noveskog, da je Mbungu Prestiž, krilo TSC, predriblovao Ananasa na centru pošao u kontru, nakon čega je pao gol za TSC. Je li to nagoveštaj nekih dobrih igara brata Ananasa?!

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.