
Ostalo je tačno 12 dana do početka Evropskog prvenstva za košarkaše. Srpski reprezentativci se nalaze u Minhenu gde u petak i subotu igraju u Superkupu.
LIGA 1: Od 20:45 igraju Ren – Marselj, a u kladionici MaxBet je kvota na pobedu gostiju 1.98.
Prvi rival je Češka, a utakmica počinje u 20:45. Taj meč možete da gledate na RTS 1. Ukoliko pobede, naši košarkaši će u subotu da igraju protiv boljeg iz meča Nemačka – Turska (18, RTS 2).
Turnir je veoma važan za „orlove“ jer su Češka i Turska rivali u Grupi A koja se igra u Rigi. Selektor Svetislav Pešić moći će na delu da vidi naredne rivale.
Srbija je do sada odigrala četiri pripremne utakmice. Prvo je u u mečevima zatvorenog tipa bila bolja od BiH (126:89) i Poljske (79:67). Potom je na turniru na Kipru savladala Grčku sa 76:66, a potom je bez pomoći nekih standardnih reprezentativaca demolirala Kipar sa 122:55.
Generalna proba zakazana je za 21. avgust kada u Beogradskoj areni gostuje Slovenija. Potom sledi put za Letoniju.

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.