
Trener rukometaša Partizana Đorđe Ćirković izjavio je da od svojih igrača želi da ni u jednom trenutku ne prestanu da veruju u pobedu, koja bi im donela plasman u narednu rundu Lige Evrope. Partizan će u utorak od 20:45 u Šafhauzenu igrati protiv Kadetena, u utakmici poslednjeg, šestog kola Grupe H.
Biće to najvažniji meč crno-belih u dosadašnjem delu sezone.
– Kada dođe jedan ovako bitan, odlučujući meč, um postavlja granice. Ako je um spreman da uradi sve što poželite, onda ćete to i uraditi, pod uslovom da verujete u uspeh. To je po mom mišljenju ključ sutrašnje utakmice, da ne prestanemo da verujemo ni u jednom trenutku i, kako god se završi meč, ja neću promeniti mišljenje o ovim momcima koje vodim – naveo je Ćirković, a preneo sajt kluba.
Potom je dodao:
– Treba izboriti pozitivan rezultat protiv ekipe koja je izuzetno kvalitetna, organizovana, dobro vođena. Kadeten ima nekoliko pojedinaca koji bi sa ovakvim učinkom igrali u Ligi šampiona, u to sam potpuno siguran. Ne možemo ad pobedimo takvu ekipu sa nekom osrednjom partijom, potreban je učinak sedam do osam igrača, da budu maltene na 100 odsto, kako bismo se nadali nekom uspehu.

Plasman u narednu fazu ostvariće dva najbolje plasirana tima Grupe H. Partizan je prvi na tabeli sa šest bodova, hrvatski Nekse je drugi sa pet bodova, isto koliko ima i trećeplasirani španski Ademar, dok Kadeten zauzima poslednje, četvrto mesto sa četiri boda.
– Sutra završavamo seriju teških utakmica, koja je počela 4. novembra u Aranđelovcu, devet odigranih mečeva u 29 dana. Mislim da dosadašnji period možemo oceniti kao uspešan. Međutim, što se tiče evropskog puta, pamtiće nas po rezultatu koji ostvarimo u Šafhauzenu. Postoji kulminacija umora, problema, ali pred nama je cilj koji možemo da dohvatimo i on je mnogo važniji od svega. Mislim da ćemo sve te izazove i probleme uspeti da prevaziđemo i nađemo dodatnu snagu u podršci koju očekujemo ovde – izjavio je Ćirković.


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.