Šestostruki šampion pred promocijom u drugu ligu

,

Baš su se napatile “crne mačke” u minulih pet godina. Posle ispadanja iz Premijer lige 2017. u planu im je bio brz povratak, ali je umesto toga usledio sunovrat. Sada su pred plasmanom u Čempionšip. U revanšu polufinala plej-ofa Lige 1: Šefild Venzdej – Sanderlend 1:1 (1:0).

Na meču Aston Vila – Liverpul, naša kladionica nudi kvotu 2.95 za igru 2-2&3+.

Gost je na stadion Hilzboro doneo 1:0 iz prvog meča. Domaćin je golom Gregorija u 74. minutu neutralisao prednost Sanderlenda, ali je Roberts u trećem minutu nadoknade postigao gol za izjednačenje i prolaz u finale.

Protivnik “crnih mačaka” u finalu biće Vikomb koji je prethodno izbacio MK Dons. Meč je na programu 21. maja na Vembliju.

Sanderlend je šest puta bio prvak Engleske, ali krajem 19. i početkom 20. veka. Poslednju titulu osvojio je 1936.