Obradovićev prijatelj zagrmeo za MaxBet Sport: Željko se zainatio! Vratiće se u Partizan i osvojiće Evroligu

Obradovićev prijatelj zagrmeo za MaxBet Sport: Željko se zainatio! Vratiće se u Partizan i osvojiće Evroligu
Željko Obradović (Foto: Srđan Stevanović/Starsport)

(Pripremili Matija Tepavčević i Petar Đukanović)

Najtrofejniji evropski trener, Željko Obradović, je ime koje u evropskoj košarci odavno ima status legende, ali za ljude koji ga poznaju privatno njegova najveća snaga je neverovatna posvećenost i energija koju ulaže u svaki detalj. O njemu najbolje govore oni koji su uz njega prošli decenije prijateljstva, pobeda i emocija, a jedan od njih je i Dragan Albić Biska. Upravo zato njegov pogled na Željka, Partizan i Evroligu nosi posebnu težinu.

Prvi gost serijala „Intervju na Max“ bio je Dragan Albić Biska, čovek čije ime je neizostavan deo košarkaške i navijačke priče Čačka. U legendarnom Kafiću „Žoc“, mestu koje godinama okuplja navijače Partizana, ljubitelje košarke i sportske prijatelje iz cele Srbije, razgovarali smo o emociji koju sport nosi, velikim imenima koja su potekla iz grada na Moravi i uspomenama koje su obeležile jednu eru domaće košarke.

Biska je kroz intervju otvoreno govorio o prijateljstvu sa Željkom Obradovićem koje traje više od pola veka, o atmosferi koja prati Partizan gde god da igra, ali i o tome koliko je košarka duboko utkana u identitet Čačka.

Željko Obradović (Foto: Srđan Stevanović/Starsport)

Poseban deo razgovora bio je posvećen upravo trofejnom treneru crno-belih i njegovoj neverovatnoj energiji, posvećenosti i ambiciji koju, kako kaže Biska, nikada nije izgubio. Ono što najviše zanima navijače Partizana naravno je to da li će se Obradović nekada ponovo vratiti u Humsku.

– Željko ima te ambicije, on je „životinja“. On voli taj posao, to je neverovatno, ide u milimetar. Garantujem, moje mišljenje. On se zainatio i vratiće se u Partizan. I osvojiće titulu (Evroligu). Zapamtite. Imali smo tu šansu kada je Panter ono napravio. Željko je opasan na jednu utakmicu. Tada smo imali šansu da osvojimo Evroligu. Gledao sam 100 utakmica zaredom dok je Željko bio trener. Sada više ne idem, znamo svi šta je bilo. Poštujem tog čoveka koji mi je drug 50 godina – objasnio nam je čuveni Biska.

Tokom razgovora dotakli smo se i priče o čuvenom pivu „Žoc“, koje je postalo svojevrsni simbol lokala i nezaobilazan detalj za sve koji dolaze u ovaj objekat. Upravo taj spoj košarke, prijateljstva, navijačke strasti i čačanskog duha daje posebnu emociju celoj priči koju donosi prvi „Intervju na Max“.

Ceo intervju sa Draganom Albićem Biskom pogledajte na Jutjub kanalu MaxSportSrbija. 

Povezane vesti

Alimpijević preživeo triler protiv Baraća i izborio majstoricu za finale

Polufinale turskog plej-ofa obeležava duel ekipa srpskih trenera – Dušana Alimpijevića i Marka Baraća. Alimpijević je preživeo jer je njegov Bešiktaš u četvrtoj utakmici kao gost pobedio Bahčešehir (73:71) i izjednačio na 2:2. Bila je to dramatična utakmica u kojoj je Bešiktaš početkom poslednje četvrtine imao 14 poena prednosti. Bahčešehir se vratio, ali i propustio...

Centar Monaka pred kapijom Partizana

Partizan se pojačava – pod košem. Kako prenosi ugledni španski portal Encestando, u ekipu Đoana Penjaroje stiže Kevarijus Hejs, aktuelni centar Monaka. Sezonu kluba iz Kneževine obeležili su izuzetni finansijski problemi. Stoga, već izvestan odlazak momka sa Floride nije iznenađenje. Kao uostalom i njegovih saigrača, među kojima je i Majk Džejms koga je navodno već...

Sarajevo se oprostilo od Edina Avdića: Emotivna komemoracija u prisustvu velikana košarke

Nakon komemoracije održane u Beogradu, danas je i Sarajevo odalo počast Edinu Avdiću, jednom od najcenjenijih košarkaških novinara i komentatora na prostoru bivše Jugoslavije. Porodica, prijatelji, kolege i brojne ličnosti iz sveta sporta okupili su se kako bi se poslednji put oprostili od čoveka čiji je glas decenijama bio sinonim za vrhunske košarkaške prenose. Emotivnim...

5 komentara

  1. Ma kako da nece, pa umalo se niste raspali od ludila jesenas. Ono je bilo totalno bolesno. Ali sta vama pricati.

  2. Netreba nam trener koji vrišti i viče bez veze a rezultata nigde.Njegovom zaslugom je klub na poziciji na kojoj jeste u evro ligi.Sa istim igračima je španac odigrao bolje mislim da je njegovo prošlo.Zahvali ti mu se treba i to je to neka ide na drugo mesto gde će sačuvati zdravlje.

    1. Bravo za komentar. Nije on više za ovu košarku. Uz to skrajnio je sve domaće igračw. Kada se žalio da mnogo radi, pa ne vidi se rezlutat na domaćim igračima. Dule je tu bio mnogo, ali mnogo bolji. Respect mene kao navijača iz suprotnog tabora za Duleta i što je uradio za našu košarku! Nek mu je većna slava.

  3. Ma da, samo da mu se nabavi brdo para za kupovinu stranaca i da se on podmiri finansijski… Dule Vujošević je bio jedan jedini koji je od klinaca pravio šampione i to sa malim parama.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.