
U oktobru se nije desio dogovor, ali jeste ovog avgusta. Dejana Stankovića na klupi Crvene zvezde zameniće Albert Rijera. Ovakav rasplet najavio je u utorak uveče MaxBet Sport, kada je kontaktiran stručnjak iz Španije, koji je do maja sedeo na klupi Ajntahta.
Rastao se posle 14 utakmica sa ekipom iz Frankfurta, a sada će predvoditi šampiona Srbije. Rijera je i jesenas bio želja uprave crveno-belih kada je odlazio Vladan Milojević, ali je imao ugovor sa sloveničkom Celjem sa kojim beležio dobre rezultate na domaćoj sceni, ali i Ligi konferencije. Milojevića je tada nasledio Stankovića koji je ostao bez posla u moskovskom Spartaku.
Rijerina avantura je trajala kratko, samo 104 dana. Zabeležio je četiri pobede, pet remija i pet poraza. Sada se Zvezda opet setila Rijere. Ugovor je potpisan na dve godine. Španac će sutra doputovati u Beograd, a popdne je predviđeno da odradi prvi trening sa ekipom. Posle ispadanja od Hapoel Ber Ševe igrači su dobili dva slobodna dana.
Oni „spakovani čekaju“ na izlazim vratima „Marakane“ posle kraha Zvezde u Ligi šampiona
Rijera ima 44 godine i bogatu igračku karijeru iza sebe. Rođen je na Majorki u kojoj je počeo karijeru. Preko Bordoa, pozajmice u Mančester Sitiju i Espanjolu je 2008. godine stigao u Liverpul kao reprezentativac i velika želja Rafe Beniteza. Za dve godine na Enfildu je upisao 56 mečeva, a onda je otišao u Olimpijakos. Kasnije ga je karijera vodila u Galatasaraj, Votford, Udineze, opet Majorku, da bi igranje fudbala završio u Sloveniji noseći dresove Zavrča i Kopera.
Rijera jeste opcija za Zvezdu, evo šta nam je tačno rečeno iz izvora bliskog klubu
Sa Celjem je igrao ćetvrtfinale Lige konferencije, a ispao je od Fiorentine. Osvajio je titulu i Kup Slovenije i u jednom delu karijere predvodio je Olimpiju iz Ljubljane.

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.