Lil se pojačao pred dvomeč sa Zvezdom

Lil se pojačao pred dvomeč sa Zvezdom
Bruno Ženesio, trener Lila (Foto: Peđa Milosavljević/Starsport)

Lil je bio protivnik Crvene zvezde u grupnoj fazi Lige Evrope, a biće to i u prvoj nokaut rundi. Pred nastavak ligaške borbe u Francuskoj, ali i pred dvomeč sa vladajućim šampionom Srbije, francuski klub je doveo pojačanja.

U pitanju su ovdašnjoj javnosti nedovoljno poznata imena – Noa Edžuma i Gaetan Peran. Obojica su napadači.

Edžuma ima 20 godina i za 6.500.000 evra je kupljen od Tuluza. Reč je o mladom reprezentativcu Francuske koji može da pokrije sve pozicije u ofanzivi.

Peran je stigao iz Krasnodara na lični zahtev trenera Bruna Ženesioa, jer ga je trenirao u Lionu. Krase ga odlična kreacija, ali i izuzetni prekidi. Još jedan razlog da Dejan Stanković i saradnici obrate pažnju.

Francuska ekipa nije baš u zavidnoj poziciji. U ovom trenutku je u seriji od četiri poraza u Ligi 1 i polako gubi šanse za plasman u Ligu šampiona.

Lil i Crvena zvezda će prvi meč šesnaestine finala Lige Evrope odigrati 19. februara u Francuskoj. Revanš je na programu sedam dana kasnije. Između ta dva duela, Crvenoj zvezdi predstoji večiti derbi na stadionu „Rajko Mitić“.

Povezane vesti

Bivši igrač Zvezde ponovo na ceni: Englezi moraju da ga prodaju, Škoti spremili milione

Status Nasera Đige u redovima Rendžersa polako dobija epilog. Dok se sa „Policajcima“ bori za titulu šampiona Škotske, nekadašnji defanzivac Crvene zvezde mogao bi i zvanično da postane trajni stanovnik „Ajbroksa“. Ključni faktor u ovoj operaciji je ispadanje Vulverhemptona iz Premijer lige. Finansijski potres na „Molinou“ primoraće „Vukove“ na rasprodaju, što uprava Rendžersa planira ekspresno...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.