
Košarkaši Partizana završili su učešće u Košarkaškoj ligi Srbije već u polufinalu, pošto je FMP u Nišu slavio rezultatom 92:79.
Posle utakmice, jedan od lidera crno-belih Karlik Džons nije krio razočaranje zbog prikazanog izdanja svog tima, istakavši da je Partizan prekasno uspeo da pronađe ritam.
Džons: FMP je zasluženo pobedio
Američki plejmejker smatra da je njegov tim zakazao u ključnim momentima meča.
– Težak poraz. Mislim da nismo igrali dobro, a probudili smo se prekasno. FMP je zasluženo pobedio. Pokušali smo da se vratimo u meč, ali nismo uspeli. Naša sezona nije gotova, očekuje nas finale ABA lige – rekao je Džons.
Nikitović posle pobede nad Partizanom: „Ne razgovaram sa protivničkim trenerima“
„Morali smo da se prilagodimo“
Partizan je u Nišu nastupio u specifičnom sastavu, bez većine igrača koji su tokom sezone nosili ekipu, ali Džons ne smatra da je fokus već bio na finalu ABA lige protiv Dubaija.
– Ne bih tako rekao. Ovo je specifična situacija jer nismo bili u punom sastavu. Morali smo da se prilagodimo i igramo sa pojedinim igračima sa kojima nismo igrali tokom većeg dela sezone. Ipak, morali smo da odigramo bolje – poručio je košarkaš Partizana.
Lončar opleo po sudiji: Najgori kojeg sam gledao, zaslužuje kaznu
O Penjarojinom isključenju: Ništa nam nije bilo jasno
Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se tokom drugog poluvremena, kada je nakon burne reakcije isključen trener Partizana Đoan Penjaroja.
Džons je priznao da ni igračima u tom trenutku nije bilo jasno zbog čega je situacija eskalirala.
– Nisam ga video ovako ljutog. Bio sam malo zbunjen. Samo smo želeli da sudije pogledaju snimak, a oni su mu dodelili tehničku grešku. U tom trenutku nam ništa nije bilo jasno – objasnio je Džons.
Fokus na Dubai i finale ABA lige
Poraz od FMP-a znači da je Partizan ostao bez prilike da odbrani titulu šampiona Srbije, ali crno-beli nemaju mnogo vremena za osvrtanje.
Pred ekipom Željka Obradovića sada je najvažniji deo sezone – finalna serija ABA lige protiv Dubaija, u kojoj će imati priliku da osvoje regionalni trofej i spasu sezonu.

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.