Kodi poslao oproštajno pismo zvezdašima: Jednom saigraču uputio posebnu poruku

Kodi poslao oproštajno pismo zvezdašima: Jednom saigraču uputio posebnu poruku
Kodi Miler Mekintajer (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Posle dve sezone, prve promenljive i druge u kojoj je bio najkonstantniji igrač crveno-belih, Kodi Miler Mekintajer napušta Crvenu zvezdu.

Američki plejmejker karijeru nastavlja u Olimpijakosu, sa kojim je već dogovorio saradnju.

Na dan svog rođendana odlučio je da se obrati navijačima crveno-belih putem društvenih mreža i pošalje oproštajno pismo. U emotivnoj poruci zahvalio se klubu, saigračima, navijačima i ljudima koje je upoznao tokom boravka u Srbiji, ističući da će mu Beograd zauvek ostati poseban.

Mekintajer je tokom dve sezone u dresu Zvezde stekao status jednog od ljubimaca navijača, a u oproštajnoj poruci nije krio koliko mu je iskustvo života i igranja u Srbiji promenilo pogled na mnoge stvari.

Njegovo obraćanje prenosimo u celosti:

– Iz 11. pokušaja:

Danas svoj rođendan posvećujem vama – Crvenoj zvezdi, Srbiji i porodicama širom Balkana.

Hvala vam što ste me prihvatili baš onakvog kakav jesam.

Negde tokom ove godine nešto se promenilo među nama. Počeli smo više da verujemo jedni u druge. Naučili smo kako da se volimo glasnije i otvorenije.

Hvala ti, Kaliniću, što si me uzeo pod svoje okrilje kao svog nezvaničnog učenika srpske istorije. Nedostajaće mi naši razgovori – i moja beskrajna pitanja o Osmanskom carstvu.

Između upoznavanja vaše istorije, obedovanja u vašim lokalnim restoranima, razgovora sa navijačima posle utakmica i gledanja dece koja su svakog dana dolazila na treninge, nešto se u meni probudilo. Učinili ste da poželim da vam dam sve što imam.

Naučili ste me nečemu o samom sebi. Učeći o vašim manama, lakše sam prihvatio svoje. Učeći da vas volim otvorenije, naučio sam da više volim i delove sebe.

Bilo je trenutaka kada sam mislio da se moj žar gasi, ali ste ga vi ponovo potpuno rasplamsali. I nadam se da sam tokom ove poslednje dve godine i ja uspeo da vam nešto vratim.

Bez obzira kuda me život odvede, Srbija će mi zauvek biti dom.

Mnogi od vas otvorili su mi vrata svojih domova i svojih porodica. Mom najboljem prijatelju ovde – znaš ko si. Ti i tvoja porodica bili ste uz mene više nego što ćete ikada znati. Zbog toga ćemo zauvek biti porodica.

A navijačima: hvala vam. Kroz sve uspone i padove, nikada nismo potpuno okrenuli leđa jedni drugima. Ljubav nije stvorena da bude savršena – stvorena je da se za nju bori.

Ovo nije zbogom.

Ovo je samo… Vidimo se kasnije.

Zauvek vaš Vuk – poručio je Miler Mekintajer zvezdašima.

Povezane vesti

Obradović doveo prvo pojačanje: Stigao centar, i to iz Olimpijakosa – propustio je skoro celu sezonu

Od trenutka preuzimanje Panatinaikosa posle 14 godina, jasno je bilo Željku Obradoviću da ga čeka ozbiljna rekonstrukcija ekipe. Prethodna je doživela fijasko u minuloj sezoni. Krenuo je najtrofejniji trener od centarske linije. Njegov prvi izbor je doskorašnji igrač najvećeg rivala Olimpijakosa, 2.18 visoki Mustafa Fal. Sa njim je potpisan ugovor na dve plus jednu sezonu....

Italijani „podgrejali“ pisanje MaxBet Sporta: Pajola dolazi u Zvezdu

Pre dva dana MaxBet Sport je pisao da je Crvena zvezda intezivirala pregovore sa plejmejkerom Alesandrom Pajolom i da bi on mogao da bude prvo pojačanje ovog leta. Prvo neće biti, jer je Crvena zvezda upravo predstavila Krisa Džonsa, ali se po svemu sudeći od Italijana nije odustalo. Pisanje našeg portala danas je podgrejala „Republika“...

Evropski gigant želi da „ukrade“ Zvezdi Larkina, Efes to želi da spreči

Zahutava se polako „transfer pijaca“ u Evroligi, kojoj je kompanija MaxBet premium partner. Pisali smo već da je Žalgiris napravio nekoliko konkretnih i jakih poteza. Crvena zvezda i Partizan za sada „ćute“. Nagađanja ima. Tako se već danima spekuliše da Crvena zvezda u svojim redovima želi jednog od najboljih strelaca Evrolige, ali danas i veterana...

1 komentar

  1. Hvala i tebi na lepim i dirljivim rečima punih emocija. Bio si divan i igrao sa žarom u srcu i duši. Bez tebe će biti praznina, jer si imao poseban odnos prema ljudima i nama navijačima. Nadam se da ćeš dolaziti ponekad u Beograd. Atina i Sofija je veoma blizu. A nama predstoji da napravimo jak tim i dovedemo 4-5 vrhunska igrača, pre svega centre i bekove, od kojih nam trebaju i dobri šuteri. Jedino Izundu ostaje, pa nam treba i snaga ispod koša. Hvala druže još jednom.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.