
Posle dve sezone, prve promenljive i druge u kojoj je bio najkonstantniji igrač crveno-belih, Kodi Miler Mekintajer napušta Crvenu zvezdu.
Američki plejmejker karijeru nastavlja u Olimpijakosu, sa kojim je već dogovorio saradnju.
Na dan svog rođendana odlučio je da se obrati navijačima crveno-belih putem društvenih mreža i pošalje oproštajno pismo. U emotivnoj poruci zahvalio se klubu, saigračima, navijačima i ljudima koje je upoznao tokom boravka u Srbiji, ističući da će mu Beograd zauvek ostati poseban.
Mekintajer je tokom dve sezone u dresu Zvezde stekao status jednog od ljubimaca navijača, a u oproštajnoj poruci nije krio koliko mu je iskustvo života i igranja u Srbiji promenilo pogled na mnoge stvari.
Njegovo obraćanje prenosimo u celosti:
– Iz 11. pokušaja:
Danas svoj rođendan posvećujem vama – Crvenoj zvezdi, Srbiji i porodicama širom Balkana.
Hvala vam što ste me prihvatili baš onakvog kakav jesam.
Negde tokom ove godine nešto se promenilo među nama. Počeli smo više da verujemo jedni u druge. Naučili smo kako da se volimo glasnije i otvorenije.
Hvala ti, Kaliniću, što si me uzeo pod svoje okrilje kao svog nezvaničnog učenika srpske istorije. Nedostajaće mi naši razgovori – i moja beskrajna pitanja o Osmanskom carstvu.
Između upoznavanja vaše istorije, obedovanja u vašim lokalnim restoranima, razgovora sa navijačima posle utakmica i gledanja dece koja su svakog dana dolazila na treninge, nešto se u meni probudilo. Učinili ste da poželim da vam dam sve što imam.
Naučili ste me nečemu o samom sebi. Učeći o vašim manama, lakše sam prihvatio svoje. Učeći da vas volim otvorenije, naučio sam da više volim i delove sebe.
Bilo je trenutaka kada sam mislio da se moj žar gasi, ali ste ga vi ponovo potpuno rasplamsali. I nadam se da sam tokom ove poslednje dve godine i ja uspeo da vam nešto vratim.
Bez obzira kuda me život odvede, Srbija će mi zauvek biti dom.
Mnogi od vas otvorili su mi vrata svojih domova i svojih porodica. Mom najboljem prijatelju ovde – znaš ko si. Ti i tvoja porodica bili ste uz mene više nego što ćete ikada znati. Zbog toga ćemo zauvek biti porodica.
A navijačima: hvala vam. Kroz sve uspone i padove, nikada nismo potpuno okrenuli leđa jedni drugima. Ljubav nije stvorena da bude savršena – stvorena je da se za nju bori.
Ovo nije zbogom.
Ovo je samo… Vidimo se kasnije.
Zauvek vaš Vuk – poručio je Miler Mekintajer zvezdašima.
View this post on Instagram

Hvala i tebi na lepim i dirljivim rečima punih emocija. Bio si divan i igrao sa žarom u srcu i duši. Bez tebe će biti praznina, jer si imao poseban odnos prema ljudima i nama navijačima. Nadam se da ćeš dolaziti ponekad u Beograd. Atina i Sofija je veoma blizu. A nama predstoji da napravimo jak tim i dovedemo 4-5 vrhunska igrača, pre svega centre i bekove, od kojih nam trebaju i dobri šuteri. Jedino Izundu ostaje, pa nam treba i snaga ispod koša. Hvala druže još jednom.