ABA LIGA

CRNO-BELO POLUVREME IZ SNOVA Majstorica je jasno na vidiku, Partizan ubacio skoro 70 poena za poluvreme!

,

Matijas Lesor (Foto: Starsport)

Sva je prilika da će majstorica da odluči šampiona regiona. Iako je gost bolje počeo, domaćin je brutalno odgovorio. Posle 20 minuta košarke, Partizan protiv Crvene zvezde ima ogromnih 25 razlike – 68:43 (35:27, 33:16)!

Španija: naša kladionica nudi kvotu 1.90 da će na meču Barselona – Huventud biti ubačeno manje od 159 poena.

Tribine kultne dvorane bile su polovično ispunjene, zbog kazne disciplinskog sudije ABA lige posle dvih dešavanja u trećem meču. Ipak, to nije zasmetalo izabranicima Željka Obradovića. Možda samo u početku.

Malo ko je, za ovakvu vrstu i važnost utakmice očekivao pravi “revolveraški” obračun. Pokrenuo ga je bek Crvene zvezde Ostin Holins, s četiri trojke bez promašaja za uvodnih pet minuta. Posle osam razlike za Zvezdu (22:14), poenima Voltersa, odgovor Partizana pokrenuo je Zagorac zakucavanjem, a tada su nastavili Lesor i Avramović. Francuz je dva puta pogađao uz prekršaje Mitrovića i bio nepogrešiv sa linije penala.

Čačanin je podebljao prednost crno-belih, koju je u završnim sekundama prvog perioda povećao Panter, trojkom, za 35 ubačenih poena domaćina u prvih deset minuta!

Na krilima sjajne igre u prvoj četvrtini, nastavio je Partizan i u drugih 10 minuta. Lesor je nastavio da maltretira odbranu crveno-belih, a tačku na maestralan početak nastavka stavio je Kevin Panter, trojkom za ogromnih plus 18 (47:29) posle tačno tri minuta u drugoj četvrtini. Za tih 180 sekundi, domaćin je postigao 14, a gost tek dva poena.

Uz još jednu sasvim bledu partiju Nikole Kalinića, ali i gotovo svih ostalih, Zvezda je bila pogubljena. Avramović je odveo crno-bele na ogromnih plus 21 (51:30), a da nije prošla ni polovina druge deonice!

Razlika je rasla do maksimalnih plus 27 (68:41), posle poena Madara.

Ekipu Željka Obradovića predvode Matijas Lesor sa 17 (5-6 za dva, 5-5 penali) i Aleksa Avramović sa 16 poena i pet asistencija. Kevin Panter je dodao devet poena (3-3 za tri). U veoma slaboj Zvezdi odskočio je samo Ostin Holins sa onih 12 poena iz vezanih trojki s početka meča. Ekipa Dejana Radonjića je