PONOĆNO SAOPŠTENJE ZVEZDE Čelnici lige, zašto ćutite?

PONOĆNO SAOPŠTENJE ZVEZDE Čelnici lige, zašto ćutite?
Ndebojša Čović, predsednik Crvene zvezde (Foto: Starsport)

Utakmica ABA lige između Zadra i Crvene zvezde ima neprijatnu uvertiru. Prilikom dolaska u gradna obali Jadranskog mora, napadnuti su član UO beogradskog kluba, prijatelj Crvene zvezde i dvojica novinara. Tim povodom, oglasila se najpre Crvena zvezda, potom Zadar, a u ponoć se novim saopštenjem javnosti obratio klub iz Beograda.


Naša kladionica nudi kvotu 1.92 da će na meču Zadar – Crvena zvezda biti ubačeno više od 159 poena.


Saopštenje prenosimo u celini.

– KK Crvena zvezda prinuđen je još jednom da se oglasi jer ni nakon napada na ljude iz delegacije našeg kluba i novinare koji su doputovali u Zadar – nema nikakve reakcije iz ABA lige!

Sve ono što se dešavalo u subotu uveče napadom na novinare i ljude iz delegacije KK Crvena zvezda je nažalost samo logičan nastavak onoga što je inicirano 08.11.2023.godine saopštenjem navijačke grupe „Tornado“ koji je bilo svojevrsan poziv na linč?

ABA liga je tom prilikom ostala nema, iako je liga koju igramo nazvana „privatnom srpskom prćijom“ ali i propustila priliku da spreči rast ničim izazvane tenzije, koja se u subotu pretvorila u nasilje i lov na naše ljude po Zadru.

Zbog svega toga, iako ih smatramo direktno odgovornima zbog ćutanja, kao čelnike ABA lige: direktora Dubravka Kmetovića, sportskog direktora Miliju Vojinovića, Vanu Dunov predsedavajuću ABA lige ( i direktorku KK Zadar ujedno), disciplinskog sudiju Hrvoja Vidana i Aleksandra Todorovića direktora za medije, da se hitno oglase i donesu konkretne odluke kako se nedeljna utakmica ne bi pretvorila u nastavak ove „kampanje“ koja je očigledno najavljena još pre tri dana. Sa kojim razlogom i u čijem interesu – nije nam poznato!

Rezultate nečinjenja, ćutanja na to saopštenje smo videli u subotu uveče ozbiljnim povredama nevinih ljudi.

KK Crvena zvezda zato još jednom podseća javnost da je u subotu uveče i zvanično zahtevao da se utakmica 7. kola ABA lige odigra bez prisustva publike, jer smatramo da posle svega što se dešavalo u prethodnih nekoliko dana i kuliminiralo napadima u subotu, ne postoje uslovi da se ova utakmica odigra uz prisustvo publike. Ili ćemo još jednim „trulim kompromisom“ ili novim ćutanjem ABA lige „proveriti“ da li ove akcije imaju još neku „epizodu“ sačuvanu za halu, utakmicu i košarkaše Crvene zvezde? – navodi se u saopštenju.

Povezane vesti

Bertans objasnio gde je Dubai izgubio meč: „Treba da gledamo sebe“

Košarkaši Dubaija nisu uspeli da iskoriste prvu priliku za osvajanje titule u ABA ligi, pošto je Partizan pred svojim navijačima slavio rezultatom 84:70 i smanjio zaostatak u finalnoj seriji. Uprkos porazu, jedan od najboljih pojedinaca gostiju Davis Bertans poručuje da u redovima Dubaija nema mesta za paniku pred četvrti meč, koji se u petak od...

Penjaroja: Želimo majstoricu, ovo što smo pokazali je recept

Partizan nema nameru da tako lako prepusti tron u ABA ligi. Posle dva poraza u Dubaiju, crno-beli su odgovorili pobedom u prvom beogradskom meču. Odličan je bio Partizan na oba kraja parketa, od početka do kraja. Dovoljno da zadovoljan bude trener Đoan Penjaroja. – Zasluženo smo slavili. Jasno je da nam je lakše da se...

Živ je Partizan – Dubai pao u Areni, serija se nastavlja

Nikako crno-beli nisu želeli da dožive „metlu“ u finalu ABA lige. Partizan je u trećem meču pobedio Dubai i produžio finalnu seriju – 84:70 (23:10, 24:24, 20:21, 17:15) Odlično su izabranici Đoana Penjaroje ušli u meč. Blistali su pod oba koša i doprineli da tim samo u prvih 10 minuta skupi 15 skokova, što je...

15 komentara

  1. Od ovog dramose*a mi više muka i povraća mi se,da li će se neko setiti u ovoj državi da mu promeni odelo

  2. Napad je za svaku osudu ali zašto bi se igralo pred praznim tribinama?Stalno pokušavaju da iskoriste nešto da na vrućim terenima ne igraju pred navijačima…Pa u Pazaru već par godina se „namesti“ uvek da ovi budu kažnjeni bez navijača pred duel sa njima…

  3. Naravno da -u- grobari podrzavaju napad na novinare i Srbe , to je ta slika i prilika navijaca JSD-a

  4. Uvek ćoravku nešto fali i uvek kad je tvrdo… Pokušava da izburgija nešto sa strane…?!?
    Dokle više da mu se tolerišu njegovi unapred osmišljeni napadi, na ligu ?!
    Čudi me, da nije napomenuo, promaklo mu, da je KK. Partizan odgovoran za sve ovo…?!?

  5. Kako ovu lopuzu sa slike ne prebise,a ne jadne novinare,eno ga dipr od ranog jutra po sns televizijama.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.