EVROLIGA
ZVEZDA PALA U PIREJU Neiskorišćena šansa u završnici – Fal i Piters vodili Olimpijakos do trijumfa (VIDEO)

Pokazala je Zvezda i želju i borbu, ali nekad je potrebno više od toga. Ofanzivna nemoć na startu drugog poluvremena koštala je crveno-bele poraza, te je Olimpijakos slavio pred svojom publikom u devetom kolu Evrolige sa 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30).
Nije beogradski tim uspeo da nastavi niz od četiri vezane pobede nad pirejskim u Evroligi. U prvom poluvremenu je delovalo da je moguće, ali se već na startu drugog videlo da nije. Iako su i jedni i drugi bili oslabljeni, domaćin je pokazao razliku u kvalitetu i došao do pete evroligaške pobede u sezoni.
UJEDNAČENO PRVO POLUVREME
Bilo je vrlo neizvesno u prvom delu utakmice. Uvodna deonica pripala je Zvezdi, koja je u svakom napadu imala rešenje. Odbrana je bila nešto slabija, ali daleko od loše, te su posle prvih 10 minuta crveno-beli imali tri poena prednosti. Nedović je odlično otvorio utakmicu, te je bio najefikasniji na terenu u prvoj četvrtini sa čak 14 postignutih poena, dva skoka i jednom asistencijom.
U drugoj deonici je usledio blagi bod ekipe Janisa Sferopulosa. Olimpijakos je preko Aleka Pitersa, ali i Mustafe Fala uspeo da izjednači, pa i da preokrene, te da na pauzu ode sa poenom prednosti. Sve je i dalje bilo otvoreno, delovalo je da nas očekuje neizvesnost i u nastavku. Međutim, nije…
OČAJNA TREĆA ČETVRTINE ZVEZDE
Veoma loš ulazak u drugo poluvreme je, čini se, bio presudan na današnjem duelu. Domaćin je upravo zahvaljujući tom periodu uspeo da se odvoji na prvu dvocifrenu prednost i mirno uđe u završnicu. Zvezda je prva tri i po minuta treće četvrtine bila bez poena, a onda su se Miloš Teodosić i Luka Mitrović “upisali”.
Vodio je Olimpijakos sa “+14”, a onda je Nemanja Nedović nekoliko sekundi pre isteka četvrtine pogodio iz prodora uz faul, te je pred završnicu Zvezda imala donekle aktivan rezultat, 11 poena zaostatka.
ZVEZDINI “TRZAJI” U ZAVRŠNICI
Baš kada je delovalo da će Olimpijakos rutinski da dođe do pobede, Zvezda je serijom 9:0 prišla na svega pet poena zaostatka dva i po minuta do kraja. Dve trojke su u kratkom vremenskom razmaku pogodili Nedović i Jago, te je Zvezda imala priliku da izbegne poraz.
Međutim, nešto manje od dva minuta do kraja ostalo je na satu kada je trojka Rokasa Gedraitisa bila preko potrebna, ali on nije uspeo da je pogodi. Olimpijakos je odigrao tri loša napada, ali beogradski crveno-beli nisu pronašli prava rešenja i Olimpijakos je slavio.
Uz to, ponovo se desila preslikana situacija iz Barselone – tehnička zbog prestupa. Tada je u Kataloniji u centru dešavanja bio Luka Mitrović, dok je danas to bio Nemanja Nedović. Ruku na srce, retko gde se to viđa van utakmica Crvene zvezde.
PITERS I FAL NAPRAVILI RAZLIKU
Uprkos tome što nije bio poenterski najefikasniji, epitet igrača utakmice može da se dodeli Mustafi Folu. Gorostasni centar domaćina je imao učinak od 14 poena, 13 skokova i tri asistencije. Njegov doprinos je bio ogroman, kako u odbrani tako i u napadu, te Zvezda jednostavno nije mogla da mu parira. Ipak, najviše poena postigao je Piters – 28. Što se tiče gostiju, Nedović je ubacio 26 poena uz tri skoka i četiri asistencije, Teodosić je doprineo sa 15, a Mitrović sa osam.
Crvena Zvezda’s flag blending into the sea of Olympiacos fans, creating a atmosphere that transcends team borders 🤝 pic.twitter.com/aHUxGvBxsW
— BasketNews (@BasketNews_com) November 16, 2023
Podsetimo, Zvezda sada ima skor 3-6 u Evroligi, u narednom kolu pred svojom publikom dočekuje Milano, ali je pred toga očekuje i duel sa Mornarom u okviru regionalnog prvenstva.
OLIMPIJAKOS – CRVENA ZVEZDA 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30).
Hala: Dvorana mira i prijateljstva (Pirej)
Sudije: Olegs Latisevs (Letonija), Tomaš Travicki (Poljska), Josip Radojković (Hrvatska)
Olimpijakos: Piters 28, Kenan 15. Fal 14, Papanikolau 9, Larencakis 7, Louncis 3, Vokap 3, Brazdeikis 2, Sikma 2
Crvena zvezda: Nedović 26, Teodosić 12, Jago 9, Mitrović 8, Bolomboj 7, Tobi 7, Gedraitis 6, Davidovac 5, Ilić, Lazarević
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.
Nino
16.11.2023. at 22:18
Braca vas ocetkase sa 20% snage i bez pola tima ,slava taksistima iz Zadra ,mrzim fmp 2 🖤
Crni Roko
16.11.2023. at 22:28
Hrabi Fmp pao u Pireju.
Dejo 74
16.11.2023. at 22:35
Ne može se protiv sudija, a naravno barcokas je 4 sudija ima uvek nešto da objasni, ceo meć u terenu, nikom ništa, a nama daje tehničku
A V
16.11.2023. at 22:58
I pored nasih sudija nismo uspeli,Radojkovic osakatio Olimpijakos,mi nista,tolike pare od drzave dobiti 10 igraca po milion I 700 000 mi dozvolumo da nam se braca iz pireja bez 7 igraca ispisaju u usta ,bruka i sramota ,
Stavropulos napusti svetiju
Mare
16.11.2023. at 23:01
Gidraitis je promašio tri potpuno čista puta za tri. Uz tu i tamo neku glupu odluku, to je to. Idemo dalje, biće bolje.
Krcunov si potomak mali I uplakani!
16.11.2023. at 23:08
Grcki cigani dobili Krcunove antisrbe potomke…lagano
BIG BENG AlWAYS
17.11.2023. at 11:57
Ti si antisrpski potomak i ovi tvoji sektaši!
miran ujkice
17.11.2023. at 12:14
Antisrpski portal koji selektivno pusts komentare. Zvezdu mogu da ređaju a za ujkice navijaju