Crvenilo u Zagrebu, Rendžers prošao belgijsku senzaciju, Karabag šokirao Ferencvaroš!

,

Luk de Jong, strelac odlučujućeg gola za PSV (Foto: Printscreen)

Silna uzbuđenja viđena su u ravanš mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Viđena su i ogromna iznenađenja.

Superkup Evrope: Na meču Real M. – Ajntraht F, naša kladionica nudi kvotu 3.40 za igru 1&4+.

Jedno od njih priredio je Karabag u Budimpešti. Posle 1:1 u Azerbajdžanu, gost je u prestonici Mađarske slavuo s 3:1, a blistao je dvostruki strelac, Senegalac Vađi.

Sasvim turbuletna utakmica viđena je na zagrebačkom Maksimiru. Posle 2:1 u prvom meču, Dinamo je posle 44 minuta imao vođstvo od 3:0 i igrača više. Despodov je najpre vratio Ludogorec u život, početkom nastavka iz penala smanjio na 3:2. Ipak, bugarski tim je potom ostao bez još dvojice isključenih fudbalera, a tačku je stavio Petković iz penal u 87. minutu.

Rendžers je posle bruke u prvom meču uspeo da eliminiše belgijsku senzaciju Sen Žiloa. Prednost gostiju prepolovio je kapiten Tavernije u smiraj poluvremena iz penala. Na 2:0 je povidio Čolak posle 13 minuta u nastavku, a gol vredan prolaza u plej-of postigao je Tilkan, petnaestak minuta pre kraja.

Trileri su viđeni u Ajndhovenu i Gracu. U duelu velikih imena evropskog fudbala, PSV je uspeo da izbaci Monako. Gost je do 89. minuta bio pred prolazom, Gutijerez je odveo meč u produžetke, a u 109. minutu doskorašnji napadač Barselone De Jong pogodio za plej-of rundu.

Šturm je u Gracu izjednačio prednost Dinama iz Kijeva već u 27. minutu. Sledeći gol viđen je tek u prvom pduđetku, kada je za izjednačenje pogodio Vivčarenko, da bi, pošto je domaćin ostao sa čovekom manje, gol odluke postigao Cigankov u 112. minutu.

Parovi plej-ofa su: Karabag – Viktorija Plzen, Bodo/Glimt – Dinamo Zagreb, Makabi Haifa – Crvena zvezda, Kopenhagen – Trabzon, Dinamo Kijev – Benfika, PSV – Rendžers.

Mitjiland (Danska) – Benfika (Portugalija) 1:3 (0:1) – prvi meč 1:4

(Sisto 63 – Fernandez 23, Enrike Arauho 56, Gonsalves 88)

Dinamo Zagreb (Hrvatska) – Ludogorec (Bugarska) 4:2 (3:1) – prvi meč 2:1

(Drmić 12, Oršić 27. penal, 44, Petković 87. penal – Despodov 45+4, 49. penal, ck. Jankov 17, ck. Rik 72. ck. Karničnik 86)

Ferencvaroš (Mađarska) – Karabag (Azerbejdžan) 1:3 (0:1) – prvi meč 1:1