SRPSKA ŽURKA U TORINU Vlahović pogodio u Seriji A posle mesec dana, Sergej u 95. odneo bod vredan Evrope u Rim! (VIDEO)

,

Dušan Vlahović (Foto: Beta/AP)

Golgeterska pauza trajala je tačno mesec dana. Dušan Vlahović je bio strelac u finalu Kupa protiv Intera, a ove večeri je postigao vodeći gol i u ligaškom duelu sa Lacijom.

Italija 2 – plej of: Na meču Benevento – Piza, naša kladionica nudi kvotu 3.55 za igru 1-1.

Igran je deseti minut kada je Morata uputio centaršut s leve strane, a Vlahović izmakao čuvaru i rutinski pogodio. Bio je to njegov 24. ligaški gol u sezoni, a deveti u dresu Juventusa.

Prednost “stare dame” je u 36. minutu udvostručio Morata. Utakmica, inače, nije imala veliki takmičarski značaj, jer je Juventus osigurao plasman u Ligu šampiona, a Lacio ima gotovo sigurno mesto u Ligi Evrope.

Lacio se nije predavao. Da se vrati u meč, nehotice mu je pomogao Aleks Sandro posle pet minuta u drugom poluvremenu.

U petnom minutu nadoknade usledio je začin na srpski način. Posle odbrane Perina, Milinković Savić je iz gotovo mrtvog ugla uspeo da pošalje loptu u mrežu!

Bio je to gol kojim je Lacio osigurao mesto u Ligi Evrope. Ipak, verovatno bez Sergeja. Kažu da ga sve više mami Juventus.

SERIJA A, 37. kolo

Sampdorija – Fjorentina 4:1 (2:0)

(Ferari 16, Kvaljarela 30, Torzbi 71, Sabiri 84, ck. Koli 90+3 – Gonzales 89. penal)

Juventus – Lacio 2:2 (2:0)

(Vlahović 10, Morata 36 – Aleks Sandro 51. autogol, Milinković Savić 90+5)

Bolonja – Sasuolo 1:3 (0:1)

(Orsolini 90+1 penal – Skamaka 35, 80, Berardi 75)

Napoli – Đenova 3:0 (1:0)