SRBIJA FUDBAL
PRVA LIGA Veliki “brejkovi” Slobode i Mladosti GAT! Bivši superligaši pred selidbom u treći rang takmičenja (VIDEO)

Pretposlednje kolo plej-aut doigravanja proteklo je u znaku gostujućih ekipa, koje su ostvarile pobede na svim utakmicama. Sloboda i Mladost Gat trijumfalno se vraćaju iz Lazarevca, odnosno Gornjeg Milanovca, pa su Kolubara i Metalac došli u gotovo bezizlaznu situaciju uoči poslednje runde.
Jednu od najznačajnijih pobeda u sezoni Sloboda je ostvarila u Lazarevcu. Golom Todora Glišovića u 25. minutu užički “rosoneri” savladali su više nego anemičnu Kolubaru sa 1:0 i došli u situaciju da sami odlučuju o svojoj sudbini. Ukoliko u poslednjem kolu na svom stadionu pobedi davno otpisani novobeogradski Radnički, Sloboda će i matematički obezbediti opstanak u ligi bez obzira na rezultate ostalih susreta.
Bila je ovo još jedna utakmica koju je Sloboda odigrala u gostima, ali sa velikim brojem svojih navijača na tribinama. Lazarevčani su doživeli prvi poraz u plej-autu, ali poraz koji ih je doveo do ivice ambisa. U poslednjoj rundi Kolubara gostuje u Vršcu, ali bi čak i u slučaju trijumfa mogla da ispadne u niži rang, jer više ništa ne zavisi od nje.
METALCU PRESUDIO BIVŠI IGRAČ
Mladosti Gat je pobedila Metalac u sred Gornjeg Milanovca sa 1:0, čime je došla na mali korak od opstanka u društvu prvoligaša. Milanovčanima je presudio gol iz penala Milana Jokića u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Milan Jokić je bivšem klubu presudio golom iz penala / Foto: Prva liga Srbije / Jutjub, printskrin
Domaćin je imao više od igre, ali je propustio nekoliko kolosalnih šansi da prvi stekne rezultatsku prednost. Iskusna ekipa iz Novog Sada znala je da kazni te promašaje i golom bivšeg igrača Metalca došla do zlata vredne pobede.
Tim sa zapada Srbije nalazi se pred selidbom u Srpsku ligu, gde su poslednji put bili pre tačno 17 godina! Ista sudbina smeši se i Kolubari koja je prethodne sezone bila član elitnog ranga srpskog fudbala.
U mečevima bez takmičarskog značaja, Dubočica je kao gost bila bolja od Novog Sada pobedivši sa 3:2, dok je Vršac minimalnim rezultatom u Beogradu savladao ekipu Radničkog.
Plej-aut, 6. kolo:
Kolubara – Sloboda 0:1 (0:1)
Metalac – Mladost Gat 0:1 (0:1)
Novi Sad – Dubočica 2:3 (1:3)
Radnički Bg – Vršac 0:1 (0:0)
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.