Fudbal iz kamenog doba!

Fudbal iz kamenog doba!
Fudbaleri Srbije (Foto: Beta/Daniel Löb/dpa via AP)

Lopta ne laže. Lažu ili traže izgovore oni oko lopte. Na kraju je naša fudbalska reprezentacija prošla na Evropskom prvenstvu onako kako je i zaslužila – eliminisana je posle prvog kruga.


EP U FUDBALU: Kvota kladionice MaxBet na pobedu Turske protiv Češke (21:00) je 2.70.


Igramo fudbal iz kamenog doba. Kremenko i Kamenko su voleli kuglanje jer je udaranje „kamenog kruga“ bilo bolno po stopalo. Ovi naši udaraju moderne lopte, ne bole ih stopala, ali od njihovog udaranja lopte bole oči. Nas koji ih gledamo.

DOMINACIJA SA LOPTOM UNAZAD

Aleksandar Mitrović je uglavnom bio bezopasan po gol protivnika (Foto: Beta/AP Photo/Matthias Schrader)

Baš je bilo negledljivo. Fudbal je napredovao, a mi smo zastali u nekim sporednim hodnicima njegovog razvoja. Ostali smo u prošlom veku. I to u nekom lošijem periodu jer smo tada imali svetske asove, a sada to nije slučaj.

Igramo sporo i bez ideje. Dragan Stojković Piksi bio protiv Slovenije zadovoljan „posedom lopte što govori o dominaciji“, iako je taj posed bio jalov, a lopta je čim pređe polovinu najčešće vraćana nazad.

Tako je bilo i protiv Danske. U takvoj „dominaciji“ u kojoj lopta ide Rajkoviću u noge smo jedinstveni.

Kao da je na naše igrače bačena kletva: Ko šutne u okvir gola otpašće mu noga. Možda je zbog toga Srbija imala tek šest šuteva u okvir gola u sve tri utakmice! U odlučujućem duelu, protiv Danske, kad je trebalo da igramo na „sve ili ništa“, upućen je samo jedan udarac u okvir Šmajhelovog gola! Umesto totalne ofanzive – defanzivna taktika u prvom poluvremenu. Sve pogrešno, sve jalovo, sve loše, osim golmana i odbrane.

NACIJA ZASLUŽILA BOLJI FUDBAL

Sredina i napad – nepostojeći. Najveće zvezde našeg tima – nevidljive. U Kataru su Aleksandar Mitrović i Dušan Vlahović postigli pet golova, sada su pretili ćorcima, a jedini pogodak na turniru u Nemačkoj postigao je Luka Jović. Sa jednim golom ne možeš da očekuješ prolazak u drugu rundu. Taj jedini pogodak govori o tome kako smo igrali.

Žali Bože onih ljudi koji su pružali podršku našim fudbalerima u Nemačkoj. Imali su, praktično, vetar sa tribina bolji nego u Srbiji. I navijači nisu „ispoštovani“. Ni od selektora, ni od igrača. Nisu videli ono čemu su se nadali. Nije ni čudno što nisu hteli da se „druže“ sa „orlovima“ po završetku meča sa Danskom.

Rezultat – nikakav. Igra – nikakava. Nacija nije zaslužila da gleda ovakav praistorijski fudbal!

Povezane vesti

Spektakli stižu u Beograd: Poznat raspored Srbije u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Srbije na jesen počinje novo poglavlje u A diviziji Lige nacija, a navijače već očekuju dva velika spektakla u Beogradu. Izabranici Veljka Paunovića u grupi će igrati protiv Nemačke, Holandije i Grčke, a upravo će utakmice protiv dve evropske velesile biti odigrane na stadionu „Rajko Mitić“. Prvi meč Srbija igra 24. septembra protiv...

Potvrđeno pisanje MBS: Štoper potvrdio odsustvo sa Prvenstva Evrope

Ima Srbija odličan omladinski državni tim pred kojim je Šampionat Evrope u Velsu. Ipak, ekipa koju vodi Gordan Petrić će značajno oslabljena da dočeka prvenstvo kontinenta. Kao što je MaxBet Sport najavio, zbog povrede mesto u timu neće moći da zauzme Veljko Milosavljević. Štoper Bornmuta se oglasio tim povodom. Sezona je završena… – Sezona 2025/26...

1 komentar

  1. Morate da shvatite neka opšte poznata pravila, da se čoveku koji je tek položio vozački u ruke ne daje bolid F1. Izuzetak je Zidan. Naši igrači od selektora očekuju precizna uputstva kako da igraju, to izostaje. Treninzi se svode na lagano trčkaranje. I sve se svodi na improvizaciju. To više danas ne prolazi. Ozbiljni timovi imaju mnogo pomoćnika zaduženih za pojedine segmente igre, kako defanzivno, tako i ofanzivno. Piksijevo su sve rekreativci, kao i on sam, ne daj Bože da nešto znaju. Selektor je amoralan i neće da podnese ostavku. Đajić je nesposoban da mu je da, a SNS i tako sve u državi uništava, tako da ih je briga da samo operu neke pare, a za fudbal ih uopšte nije briga. Očekujem da u narednom mandatu Veliki Vođa upiše trenersku školu i da je završi u mesec, dva, da sve što licencom, da bude selektor i da “ obraduje naciju“. Isto onoliko koliko smo ekonomski tigar.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.