Budimo u kontaktu

SRBIJA FUDBAL

KALULU PRED POČETAK SEZONE: Zvezda je pod većim pritiskom od nas! Ako budemo prvi na tabeli onda će i publika da nas podrži

Radomir Djurovic

Objavljeno

,

Aldo Kalulu (Foto: MaxBet Sport)

Aldo Kalulu je prošlog leta pojačao Partizan, a iz Sošoa je došao kao slobodan igrač. Krilni fudbaler ima 28 godina i rođen je u Lionu, ali je izabrao da igra za reprezentaciju DR Konga. Osim u rodnoj Francuskoj, igrao je u Švajcarskoj (Bazel) i Engleskoj (Svonsi).


SUPERLIGA SRBIJE: Od 21 igraju Napredak – Partizan, a u kladionici MaxBet je kvota na igru GG 2.12.


Prošle sezone je bio standardan u crno-belom dresu. Odigrao je 41 utakmicu, dao je tri gola, a ima i pet asistencija. Prvi gol je dao u martu u “večitom derbiju” protiv Crvene zvezde (2:2). Generalni sponzor FK Partizan kompanija MaxBet organizovala je druženje sa crno-belima, a bila je to prilika da popričamo sa ovim fudbalerom.

STANOJEVIĆ IMA JAK KARAKTER

Kakva su vaša očekivanja od Partizana, kao i vas ove sezone?

Želimo da pobedimo prvu utakmicu, kao i da osvojimo prvenstvo. Prošle sezone smo igrali dobro sve do marta. Sada ćemo da se potrudimo da uradimo isto, ali i da zadržimo prvo mesto – rekao je Kalulu na početku razgovora.

Šta mislite o novom treneru Aleksandru Stanojeviću?

Ima dobar mentalitet I jak karakter, a to mi se dopada. Sličan je Igoru Duljaju i nadam se da će da nas odvede do titule.

Aldo Kalulu na utakmici protiv Crvene zvezde (Foto: Starsport)

Partizan sedam godina nije osvojio Superligu. Da li postoji pritisak u ekipi?

Ne. Nema takvog pritiska, barem ga ja nisam osetio. Postoji pozitivan pritisak. Mislim da veći pritisak ima Crvena zvezda jer smo mi sutsajderi.

Čeka vam dvomeč sa Dimamom iz Kijeva u kvalifikacijama za Ligu šampiona?

– Čekaju nas veoma važni i teški mečevi. Trudićemo da se pružimo najbolje igre. Kijevljani su favoriti, ali ćemo mi ozbiljno da se spremimo za te utakmice. Imamo još nekoliko sitnica da popravimo i nadam se da će to da bude dovoljno za Superligu, ali i Dinamo.

FOKUS NA NAŠU IGRU

Koliko poznajete ostale ekipe iz Superlige? Crvena zvezda je šampion, ali tu je još nekoliko dobrih timova.

Moramo da obratimo pažnju na svaku ekipu. Prošle sezone smno izgubili od ekipa kao što su Vojvodina I Čukarički. Ipak, mislim da mi moramo najviše da budemo fokusirani na našu igru. Ukoliko smo spremni, onda možemo svakoga da pobedimo.

Na otvaranju igrate protiv Napretka koji vam je poslednjih sezona pravio dosta problema. Koliko poznajete Kruševljane i šta očekujete od prve utakmice?

Mnogo su nas namučili prošle sezone, to je veoma dobra ekipa. Kao što sam rekao, moramo da se skoncentrišemo na našu igru i da ih pritisnemo od starta. Ovo je, ipak, pitanje za trenera. Moje je da odigram najbolje na terenu.

STRANCI SU LEPO DOČEKANI U SRBIJI

Kakva je atmosfera u ekipi i kako se vi osećate u Beogradu i Srbiji?

Mnogo mi se dopada, dobar grad i dobri ljudi. Stranci su ovde lepo dočekani i dopada mi se Srbija. Dopada mi se ekipa i želim na terenu svima da se odužim na najbolji način. To je moj posao.

Koji vam je najdraži gol u dresu Partizana?

Moj cilj je da pomognem ekipi da osvoji titulu. Mogu ja da postignem 20 golova u sezoni, ali to ništa ne znači ako se postanemo šampioni. Uvek u prvi plan ističem tim, a ne moj učinak.

Prošlu sezonu je obeležio bojkot navijača na vašim utakmicama. Očekujete li sada veću podršku sa tribina i možete li da pozovete navijače na stadion?

Zvao sam ih nekoliko puta prošle sezone i slao sam im poruke preko društvenih mreža. Postoje problemi unutar kluba, ali su nam navijači potrebni. Očekujem ove sezone veću podršku, ali to zavisi od nas fudbalera. Ukoliko budemo na vrhu tabele onda će doći navijači da nas podrže. Ako budemo radili naš posao na pravi način onda će mnogi da nas podrže, ali ne preko televizora, već će da dođu na stadion. Na prva dva “večita derbija” prošle sezone smo imali odličnu podršku, ali je na trećem bilo manje navijača i to sa razlogom. Izgubili smo nekoliko bodova i moramo da poštujemo njihovu odluku – zaključio je Kalulu.

8 Komentara

1 komentar

  1. mina slina

    19.07.2024. at 13:18

    Decko je glup 😆

  2. Kanga

    19.07.2024. at 13:42

    Ako ti kazes tako..Podrzace vas ali samo Splicani ili Zagrepcani..A mozda I neki Fljamurtarac..Vi ste za sredinu tabele

    • JEBEMVASUUSTA

      19.07.2024. at 18:20

      Kango ti nemas pojma vas su osnovali ustase,siptari i komunjare a Tirana vam je mesto rodjenja.Kako se sebe nazivate turskim nazivom DELIJE mozete i u tursku ligu ili u pm.pa birajte

      • Kiza

        19.07.2024. at 20:02

        A ti retarde malo procitaj istoriju srba..i ta tirana koju spominjes je bila nekad srpska zemlja pod dusanom silnim.inace zvezda je osnovana u bg..zamisli .i sve bili srbi..a vama tudjman presednik..sto necudi jer ste uvek bili i bicete glupi retardi

  3. PROPALI PROJEKAT GLODARISTAN

    19.07.2024. at 14:11

    Da je babi *udo neb bila baba …😆🤓🧹🧹🧹💪👏👍🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸

  4. Nenad

    19.07.2024. at 14:14

    Partizan realno može da se bori za 4.mesto. Vojvodina je bolja,kao i TSC. Radnički i Čukarički su tu negde.

  5. dule

    19.07.2024. at 16:39

    Jel to ovaj što je par puta išao po burek?!

  6. PRAVA ISTINA

    19.07.2024. at 18:22

    FK GOVNARI iz Ljutice Bogdana ima da budu prcani ko nikad dosada a narocito u evropi.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.