Budimo u kontaktu

SRBIJA FUDBAL

SRPSKE LIGE Trajal, Borac, Zvezdara i Sloven na čelu svojih karavana

Dalibor Tomasevic

Objavljeno

,

Fudbaleri Trajala, lideri Srpske lige Istok / Foto: FK Trajal

Četvrtina sezone je iza srpskoligaša, a na čelu svojih karavana nalaze se Trajal, Borac, Zvezdara i Sloven. Sa maksimalnim učinkom su, za sada, kruševački “gumari” i čačanske “zebre”.


ENGLESKA: Fulam i Čelsi sastaju se u malom londonskom derbiju od 21.00, a kvota kladionice MaxBet na tip 0-2 je 1.85.


ISTOK

Fudbaleri Trajala imaju maksimalan učinak posle osam kola i za sada deluju prilično superiorno na srpskoligaškom istoku. Ekipa koju sa klupe predvodi igrač čuvene generacije Crvene zvezde iz 1991. godine, Ivica Momčilović, superiorno krči put ka povratku u Prvu ligu. Na osam utakmica “gumari” su postigli 18, a primili samo jedan gol, što dovoljno govori o kvalitetu koji poseduju.

Foto: Srbijasport.rs / Printskrin

Pet koraka iza Kruševljana nalaze se fudbaleri Jagodine. Posle poraza u derbiju u Kruševcu, Jagodinci su vezali dve pobede i svima stavili do znanja da ne odustaju od dalje borbe. To isto može da se kaže i za Radnički iz Pirota, koji je nanizao tri trijumfa i zaostaje šest bodova za vodećim “gumarima”.

ZAPAD

Slično je i na zapadu. Borac je jedini tim koji nije izgubio ni jedan bod. Sedam kola, sedam pobeda “zebri”, koje koriste sve kikseve najvećih konkurenata i već imaju četiri boda više od Fapa iz Priboja. Čačani su znatno promenili tim u odnosu na prethodnu sezonu, ali su očigledno “skockali” sastav koji ima kvalitet za najviše domete. Izabranici trenera Darka Rakočevića igraju ofanzivan i efikasan fudbal, čemu svedoči 18 postignitih golova u dosadašnjem delu sezone.

Fudbaleri Fapa morali da se zadovolje samo jednim bodom na gostovanju u Tutinu, što je “kamiondžijama” već drugi remi u sedam odigranih kola. Fap ima veoma respektabilan sastav, bez dileme najskuplji u istoriji ovog kluba, pa je i logično što je jedini cilj – plasman u Prvu ligu Srbije. Za sada ne ide sve po željama rukovodstva Pribojaca, ali priliku da poprave utisak i bodovno se primaknu lideru, imaju već sledećeg vikenda. U subotu se na Gradskom stadionu pokraj Lima igra, verovatno, derbi jesenje polusezone, jer će Fap ugostiti upravo ekipu Borca.

Foto: Srbijasport.rs / Printskrin

U Loznici se gradi novi, velelpni stadion, ali fudbaleri lozničkog srpskoligaša igraju dosta promemljivo. U prethodnoj rundi su deklasirani (1:4) na svom terenu od Budućbosti iz Valjeva i za liderom već zaostaju 10 bodova. Ispred njih su još Omladinac iz Zablaća, Zlatibor i Jošanica.

BEOGRAD

Simultanka Vladana Milosavljeva u Surčinu donela je Zvezdari pobedu (3:1) nad Jedinstvom, kojom su “bulke” izbile na vrh tabele Srpske lige Beograd. Fudbaleri Zvezdare iskoristili su kiks Zemuna, koji je minulog vikenda kao domaćin poražen od obrenovačkog Radničkog. Inače, gužva je u gornjem delu tabele posle osam odigranih kola, jer su prve četiri ekipe u samo tri boda razlike.

Veoma prijatno iznenađenje predstvalja novobeogradsko Ušće, inače drugi tim IMT-a. Prošle sezone grčevita borba za opstanak, a ove potpuno drugačija priča. Ušće je u subotu pobedilo (3:2) ekipu Teleoptika i trenutno je na drugom mestu, sa bodom više od trećeplasiranog Zemuna.

Foto: Srbijasport.rs / Printskrin

Ekipa koju sa klupe predvodi Nikola Drinčić, poražena je dva puta u prethodna tri kola, što je prilično zabrinulo verne navijače kluba uz Gornje varoši. Zeleno-plavi su u prvenstvenu trku ušli kao najveći favoriti, ali se za sada prilično muče i videćemo šta donosi nastavak sezone.

VOJVODINA

Kuriozitet u ovoj grupi Srpske lige je što su na vrhu tabele dva doskorašnja zonaša. Na čelu je GFK Sloven iz Rume, koji je samo zbog odustajanja od takmičenja Bratstva iz Prigrevice dobio srpskoligašku vizu. Ekipa Zorana Vasiljevića je za sada bez remija, ima šest pobeda i dva poraza, a u prethodnom kolu savladala je u derbiju Dinamo iz Pančeva. Za sada odlični rezultati kluba koji je 14 godina čekao na povratak u Srpsku ligu, a naredne će proslaviti vek svog postojanja.
Bod manje ima Železničar iz Inđije, sa kojim je Sloven “ratovao” i u nižim rangovima, a zajedno su u prethodne dve sezone preskočili dva ranga i stigli do Srpske lige. Popularni “železničari”, za koje kažu da imaju veću podršku od prvoligaša Inđije, imaju visoke ciljeve i ne beže od njih. Nisu previše efikasni, ali igraju veoma čvrsto, čemu svedoči podatak da nisu primili gol u poslednjih pet kola!

Foto: Srbijasport.rs / Printskrin

Dobro koritirani su još, bar u ovom trenutku, Tisa, OFK Bečej i pančevački Dinamo, koji imaju po 15 bodova, odnosno samo tri manje od lidera. U narednom kolu Sloven gostuje Kabelu, dok će Železničar na svom stadionu dočekati Omladinac iz Banovaca.

 

2 Komentara

1 komentar

  1. Nenad

    02.10.2023. at 12:41

    Odlican izvestaj za Vojvodinu,treba napomenuti da je Železničar iz Indjije dugo godina bio ugnjetavan i proterivan sa sopstvenog stadiona u Indjiji od bivseg predsednika Opstine Gorana Jesica.Njegovim odlaskom sa funkcije predsednika Opstine i dolaskom ljudi koji su igrali nekada u Želji,klub iz godine u godinu je sve stabilniji i otuda ne cude rezultati koji su vise nego zadovoljavajuci za armiju svojih navijaca.U Indjiji se Želja voli !!!

  2. Obaveštenost

    02.10.2023. at 13:44

    Nije Boreac nego FK Provo.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.