Evro 2024

GRUPA A Domaćin silan na početku, ali protiv baš lošeg rivala… Nemačka demolirala Škotsku na otvaranju prvenstva (VIDEO)

,

Musijala postiže drugi gol na meču (Foto: Beta/AP)

Otvoren je Šampionat Evrope. Željan uspeha posle sušnih godina na svetskim i kontinentalnim prvenstvima, domaćin je demolirao znanjem uboge ostrvljane: Nemačka – Škotska 5:1 (3:0).

Na meču Mađarska – Švajcarska, naša kladionica nudi kvotu 2.35 za igru 1X&2+.

Očekivano, počelo je dominacijom Nemaca. Škoti su bili borbeni, ali nisu uspevali da odole domaćinu. Zapravo, u tome su uspeli samo tokom nepunih 10 minuta. Tada je Toni Kros pokazao klasu dugačkom dijagonalom ka Kimihu. Bajernov univerzalac je poslao poprečnu loptu ka Florijanu Vircu, a momak koji je imao bajkovitu sezonu u Leverkuzenu vrlo preciznim udarcem pogodio cilj. Golman Gan je uspeo da odbije loptu do stative, ali ništa više od toga.

MAJSTORIJE, PRVO GUNDOGANA, PA MUSIJALE

Ubrzo su Nemci udvostručili prednost. Savršenu loptu je Havercu poslao kapiten Gundogan. Fudbaler Arsenala je pametno vratio Musijali, on je prijemom izbacio iz igre rivala i lako zakucao loptu pod prečku.

Škotima je već posle nepunih 25 minuta pretila ozbiljna katastrofa, jer je sudija Turpan pokazao na belu tačku. Ipak, posle intervencije iz VAR sobe je izvukao loptu na 17 metara.

PENAL I NAJAVA KATASTROFE

Ni na tome se tim Julijana Nagelsmana, debitanta na najvećim takmičenjima,  nije zaustavio do odmora. U 42. minutu je Gan najpre čudesno odbranio udarac Gundogana, da bi posle odbitka Portijus suludo startovao na kapitena Nemačke. Francuz je dosudio penal i opravdano pokazao crveni karton škotskom fudbaleru. Kai Haverc je lako realizovao penal.

Sa čovekom manje, Škoti su imali sreću da Nemci, mimo višedecenijskog običaja, spuste nogu s gasa. Ipak, mučio ih je sjajni Musijala, prodorima po levom krilu. Nekako je ekipa Stiva Klarka uspela da se spasi.

Ipak, spasa im nije bilo u 68. minutu. Srećno je u posed došao Niklas Filkrug, a onda je sa 14, 15 metara usledio projektil. Da je Gan imao kolegu s klupe pored sebe, ne bi odbranili.

Do 87. minuta, Škoti jedva da su pogledali ka golu Nemaca, a kamoli šutirali. Tada je viđen njihov specijalitet, prekid i pokušaj Mkene, lopta je zakačila Ridigera i završila u mreži. Ni to nije bio sve.

Tačku je stavio Emre Džan, savršeno preciznim udarcem sa 18 metara.

Koliko, posle svega viđenog,  mogu Nemci? Ova utakmica i ovakav protivnik ne nudi mnogo zaključaka…

NEMAČKA – ŠKOTSKA 5:1 (3:0)

Strelci: 1:0 Virc 10, 2:0 Musijala 19, 3:0 Haverc 45+1 penal, 4:0 Filkrug 68, 4:1 Ridiger 87. autogol, 5:1 Džan 90+3. Stadion: Alijanc arena u Minhenu. Sudija: Klemon Turpan (Francuska). Crveni karton: Porteus (Škotska) u 45. minutu.

NEMAČKA: Nojer – Kimih, Ta, Ridiger, Mitelštet – Andrih (od 46. Gros), Kros (od 80. Džan) – Musijala (od 74. Miler), Gundogan, Virc (od 63. Sane) – Haverc (od 63. Filkrug).

ŠKOTSKA: Gan – Hendri, Porteus, Tirni (od 77. Mekena) – Ralston, Mektomini, Mekgregor (od 67. Gilmor), Robertson – Mekgin (od 67. Meklin), Kristi (od 82. Šenkland) – Adams (od 46. Henli).