Evro 2024

GRUPA B Italijani preokretom otvorili prvenstvo! Albaniji nije pomogao ni gol u prvom minutu (VIDEO)

Matija Tepavcevic

,

Šampion krenuo sa pobedom (Foto: Beta/AP)

Kompletirani su i mečevi Grupe B. Posle prva dva dana Evropskog prvenstva imamo pobede Nemačke i Švajcarske u Grupi A, kao i Španije i Italije u ovoj o kojoj pričamo.

Na meču Srbija – Engleska, naša kladionica nudi kvotu 1.93 za igru ug 3+.

Italija je savladala Albaniju 2:1 i na taj način upisala tri boda. Branilac titule je loše otvorio utakmicu, tačnije skoro pa u nju ušao sa golom zaostatka.

NAJBRŽI GOL U ISTORIJI, PA PREOKRET

Posle samo 23 sekunde igre Albanija je povela sa 1:0 golom Bajramija. Pogotku je predstojila velika greška Dimarka koji je loše ubacio loptu iz auta koju je pokupio Albanac i postigao najbrži gol u istoriji evropskih šampionata.

Ipak, nije dugo trebalo Italijanima da dođu do izjednačenja, a onda i preokreta. Mogla je Italija odmah da izjednači preko Pelegrinija, ali se na taj trenutak čekao 11. minut.

Kombinovali su Dimarko i Pelegrini posle kornera, fudbaler Roma sjajno centrirao, a Bastoni glavom sa druge stative doneo izjednačenje svojoj ekipi.

Samo pet minuta kasnije ponovo se tresla mreža Strakoše. Fantastično je šutirao sa ivice šesnaesterca Barela, a Italija je u samo nekoliko minuta došla do preokreta.

Italijani su nastavili sa šansama. Zaista su u tim trenucima ozbiljno delovao i igrali lep fudbal za oko. U 33. minutu branilac trofeja mogao je i do trećeg gola, ali je Albaniju spasila stativa.

Lepu akciju odigrali su Skamaka i Fratesi, ali je fudbaler Intera pogodio stativu. Tačnije, Strakoša je prvo dotekao rukom loptu, promenio pravac, a ona se onda odbila od okvir gola.

Do odlaska u svlačionicu ništa se nije promenilo. Italija je držala loptu i igrala kratkim pasovima. Pretila, bila opasnija, ali su mreže mirovale.

MREŽE MIROVALE U NASTAVKU

Mnogo više uzbuđenja videli smo u prvom poluvremenu. U drugih 45 minuta nije bilo golova, pa čak ni velikog broja šansi na obe strane.

Italijani su najbliži pogotku bili u 60. minutu kada je Kjeza sjajno šutirao sa distance, a lopta prohujala malo pored desne stative Strakoše. Imali su Albanci sreće u toj situaciji.

Zaključak svega je da je ovo rutinska pobeda Italijana, a tako su i delovali na terenu. Nastavila je ekipa Lućana Spaletija da kratkim pasovima čuva loptu i ne dozvoli protivniku da se približi golu Donarume. Tome svedoči i posed lopte koji je bio 65:35 u korist “azura”.

Pored svega toga, Albanija je mogla do gola i boda. I to sve u 90. minutu. Junak Italije je Điđi Donaruma, isti onaj golman koji ih je odveo na krov Evrope pre tri godine.

Bila je to odlična duga loptu koju je primio Manaj, ušao u šesnaestetar, a tu ga je sjajno zaustavio Donaruma. U završnici utakmice moglo je sve da padne u vodu i da Italijane ne započnu prvenstvo pobedom.

Kada se sve sabere, Italijani je apsolutno zasluženo pobedila. “Azuri” će u narednom kolu da se sastanu sa Španijom. Biće to derbi celog drugog kola Evropskog prvenstva.

Italija – Albanija 2:1 (2:1)

Strelci: Bastoni 11, Barela 16 – Bajrami 1

Italija: Donaruma – Di Lorenco, Bastoni, Kalafiori, Dimarko (od 83. Darmijan) – Žoržinjo, Barela – Fratezi, Pelegrini (od 77. Kristante), Kjeza (od 77. Kambiaso) – Skamaka (od 83. Retuđi).

Albanija: Strakoša – Hisaj, Đimšiti, Ajeti, Mitaj – Aslani, Ramadani, Bajrami – Asani, Broja (od 77. Manaj), Seferi.