Dalibor Tomasevic

,

Detalj sa utakmice BASK - Zemun (Foto: Instagram.com/fkzemun)

Fudbaleri Radničkog iz Novog Beograda na pragu su povratka na veliku scenu posle nešto manje od dve decenije tavorenja u nižim rangovima.

ARGENTINA: Od 2:30 iza ponoći igraju River Plata – Tigre, a u kaldionici MaxBet je kvota na pobedu domaćina 1.45.

U sredu popodne, u vanrednom terminu, odigrane su utakmice 26. kola Srpske lige Beograd, posle kojeg “majstori” imaju čak šest bodova prednosti u odnosu na Zemun, a osam više od OFK Beograda! Radnički je opravdao ulogu favorita u duelu sa Studentskim gradom, Zemun je poražen od BASK-a, dok je OFK Beograd savladao ekipu Brodarca.

Radnički je imao dosta problema sa “studentima”, ali je ipak pobedio – 2:1. Gosti su poveli u 25. minutu golom Dragojlovića, da bi samo dva minuta kasnije izjednačio Nuredini. U finišu prvog poluvremena Simić je prelepim golom doneo preokret, a ispostavilo se da je tada postavljen i konačan rezultat ove zanimljive utakmice odigrane na Adi.

Klubu iz Novog Beograda prijale su vesti i sa Careve ćuprije gde je BASK odigrao sjajno protiv Zemuna i neočekivano lako ostvario pobedu od 3:1. Domaćina je ka pobedi vodio nekadašnji igrač Partizana, Vladimir Đilas, strelac prvog i asistent kod trećeg gola. To je značilo da je bodovna prednost duplirana i da je Radnički četiri kola pre kraja napravio verovatno i odlučujući korak ka Prvoj ligi.

OFK Beograd je bio ubedljiv protiv Brodarca 5:1, mada je rezultat previsok u odnosu na sva dešavanja na terenu. Posle prvog poluvremena bilo je 1:1, da bi tek u drugih 45 minuta plavo-beli nadahnutom igrom i pravim pristupom došli do jedne od najubedljivijih pobeda u sezoni. Zanimljivo da je golove za domaćina postiglo pet različitih strelaca: Pejčić, Radman, Lazović, Arsović i Ugrica. I pored ove pobede “romantičari” su gotovo bez ikakvih šansi za povratak u Prvu ligu, jer Radnički beži čak osam bodova.

Strelci su ove srede bili više nego raspoloženi, što se vidi i iz rezulatata ostalih mečeva. Teleoptik je savaldao Zvezdaru 4:1, Ušće je na gostovanju u Bariču bilo bolje od Prve iskre 4:2, dok je Borac u Lazarevcu porazio BSK iz Borče 3:2. Najubedljiviji su bili fudbaleri Jedinstva koji su sa 6:1 tukli poslednjeplasirano Leštane. Jedini remi zabeležen je u komšijskom okršaju TEK Sloge i obrenovačkog Radničkog – 2:2.

TEK Sloga – Radnički Ob. 2:2

SIVIĆ POSLE KATASTROFE: Bolje da ne dolazimo ovde, pustimo da bude 3:0 za Zvezdu!

KO JE DOMAĆIN FINALA KUPA SRBIJE? Zvezda ili Partizan? Evo kako i kada pada odluka…