
Domaćin je odigrao značajno bolje, pogotovo u trećoj četvrtini kada je i stvorio ključnu prednost za kasnije ostvarenje trijumfa. Što se tiče crno-belih, oni su nastupili u najkvalitetnijem mogućem sastavu.
Humanitarni turnir u Čačku je okončan pobedom Borac nad Partizanom rezultatom 94:84 (23:24; 22:25; 31:15; 18:20).
Susret je započeo u prilično ujednačenom ritmu. Istina, domaćin je vodio, ali neznatnom razlikom. Ipak, i takav skor prilično je veselio publiku u dvorani kraj Morave. Ali kada je Borac ušao u seriju pogodaka, došao je do plus pet (8:3). Partizan je preko Pantera brzo istopio taj kapital, pa je čak i poveo (8:10). Uzvratio je Todorović van linije 6,75 jednom, a Novaković dva puta, tako da je utakmica obilovala dobrim potezima. Tim koševima Borac je ponovo došao do plus pet (17:12), pa je trener Obradović bio prinuđen da reaguje. Do promene je ubrzo došlo, jer je Partizan poveo (19:22). Domaćin je na mišiće uspeo da zadrži priključak za rivalom.
Trojkom Hejla otvoren je drugi kvartal. Ujedno, Borac je ponovo imao prednost (26:24). Ali usledio je odgovor Ledeja i Pantera na isti način, pa su se stvari munjevito promenile. Razume se, Borac nije pao, već je nastavio silno da se bori. To je imalo poentu, jer je domaćin sve vreme disao za vratom protivniku. Partizan je svim silama nastojao da se do poluvremena što više odvoji. Najviše što je dosegao bilo je plus osam (39:47). Borac je silnim otporom do odlaska na veliki odmor uspeo da smanji deficit na samo četiri poena (45:49).
Igrači su se vidno raspoloženi vratili iz svlačionica, pa su odmah po povratku na parket krenuli da rešetaju oba koša. Uspešniji je bio domaćin, koji je prišao rivalu na svega koš zaostatka (50:52). Iako je Partizan u nastavku čuvao kapital, isti nije iznosio mnogo poena. A loš period u igri gostiju Borac je nastavio da obilato koristi, pa je čak i poveo (62:58), na ogromno oduševljenje publike u dvorani. I naredni period je protekao u zanimljivom nadmudrivanju košarkaša obe ekipe. Daleko uspešniji je bio Borac, koji je zahvaljujući sjajnom šutu van linije 6,75 došao do najvećih +12 (76:64).
Poenima Kočovića na samom početku poslednjeg kvartala Borac je dodatno povećao cifru na semaforu. Tek je Smailagić, nakon duge suše, uspeo da donese poene Partizanu. Naravno, gosti nisu smeli da dozvole da predugo budu inferiorni. Zaigrali su kudikamo bolje, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi raspoloženi i motivisani Borac, koji je ponovo došao do dvocifrene prednosti (84:73). To je nateralo Obradovića da ponovo pozove tajm aut, kako bi razbudio svoj uspavani tim.
Da stvar bude gora po goste, Borac je osetio da može da pobedi slavnog rivala, pa je igrao sa tom intencijom. Iz napada u napad je rešetao koš protivnika, pa je polovinom deonice došao do +15 (90:75). Naravno, u periodu koji je usledio Partizan je krenuo da igra nešto bolje, ali vreme je radilo u korist domaćina. U poslednji minut Borac je ušao sa 13 poena prednosti, tako da je bio na korak do značajne pobede. Partizan, razumljivo, nije odustao, ali nije bilo prostora da se nešto promeni. Iako pobeda ostvarena u humanitarnom duelu, ipak će mnogo značiti igračima Borca, koji se uveliko spremaju za početak ABA lige, a jedan od rivala u istoj biće upravo Partizan.
Borac Čačak – Partizan 94:84 (23:24; 22:25; 31:15; 18:20)
Borac Čačak: Đ. V. Ćurčić, Hejl 11, Lešić, Đoković 4, Nikolić, Đ. M. Ćurčić, Kočović 9, Tomašević 12, Glišić 8, Novaković 15, Topolović 2, Radonjić 13, Todorović 16, Čarapić 4.
Partizan: Vukčević, Ledej 16, Koprivica 2, Panter 19, Smailagić 7, Egzum 7, Jovanović 2, Naneli 8, Lesor 7, Trifunović, Anđušić 13, Petrović 3.
PROČITAJTE JOŠ:
ACA PETROVIĆ BESAN: Hoćete da gledate Hrvatska-Italija? Okrenite RTS! (FOTO)
ACA PETROVIĆ BESAN: Hoćete da gledate Hrvatska-Italija? Okrenite RTS! (FOTO)


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.